Sukcesy historyków
12.03.2019.
 Nasi uczniowie III klasy Gimnazjum Dwujęzycznego z powodzeniem wzięli udział w rejonowym etapie konkursu przedmiotowego z historii. Łukasz Jabłoński i Krzysztof Ubysz zdobyli tytuł laureata, zaś Wojciech Braun tytuł finalisty.
 Na tym nie koniec świetnych wiadomości: Weronika Więckowska z klasy III F i Mateusz Pruchnicki z klasy II C po etapie rejonowym Olimpiady Historycznej zakwalifikowani zostali do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Warszawie. Wszyscy uczniowie są podopiecznymi pana Witolda Krzeszewskiego.
 Serdecznie gratulujemy, a za licealistów trzymamy kciuki w finale!
 
Big Piano w Teleexpressie!
12.03.2019.
W dniu 8 marca naszą szkołę odwiedziła TVP Bydgoszcz. Celem wizyty był projekt Big Piano, realizowany w ramach lekcji ekonomii w praktyce pod opieką pani dr Tatiany Glapiak. Materiał okazał się tak interesujący, że 11 marca 2019 ukazał się w Teleexpressie  i wieczornych Zbliżeniach. 
Gratulujemy!
 
TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UCZCIWOŚCI
11.03.2019.
 Drodzy Uczniowie!

W dniach 11 – 15 marca 2019 roku na terenie naszej szkoły zostanie przeprowadzona akcja w ramach kampanii „Życzliwy Włocławek”. 
Życzliwość to cecha, dzięki której żyje nam się łatwiej. Osoby miłe, kulturalne i uczynne zawsze mają więcej przyjaciół, dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszej akcji. 

 Oto jej program: 

11.03.2019 
• Otwarcie wystawy książek propagujących życzliwość (biblioteka szkolna) 
• Prezentacje plakatów wykonanych przez uczniów na temat „Życzliwość na co dzień”

12.03.2019 
• Smakołyk dla przyjaciela – smacznie i zdrowo, życzliwie i przyjemnie – dzielimy się z kolegami samodzielnie przygotowanymi specjałami 

13.03.2019
• Koncert życzeń dla życzliwych – muzyczne dedykacje w szkolnym radiowęźle 

14.03.2019
• „Kolorowy dzień” – uczniowie przychodzą do szkoły w koszulkach koloru żółtego lub zielonego i otrzymują do Samorządu Uczniowskiego znaczki promujące akcję
 • Dzień dobrego słowa dla każdego • Koncert szkolnego zespołu

 15.03.2019
• Rozstrzygnięcie konkursu międzyklasowego na najciekawszy cytat „Życzliwość się opłaca” 
• Rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący życzliwość


 
Mateusz Hołda w finale Olimpiady Przedsiębiorczości
09.03.2019.
Z dumą zawiadamiamy, że po raz pierwszy w historii  szkoły do finału Olimpiady Przedsiębiorczości dołączył nasz uczeń! 
Mateusz Hołda, uczeń klasy III F, podopieczny pani dr Tatiany Glapiak z powodzeniem przeszedł eliminacje okręgowe XIV edycji olimpiady, zapewniając sobie  miejsce w eliminacjach centralnych olimpiady.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Sukces w XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego
05.03.2019.
W dniu 16 lutego 2019 r. w Toruniu odbyła się pierwsza część eliminacji okręgowych OLiJP. Do części pisemnej zakwalifikowano pięcioro uczniów naszej szkoły: Juliusza Wasielewskiego z klasy IA, Klaudię Stasiak z klasy IIE, Dariusza Binieckiego z klasy IIIE ( uczniowie pani profesor Kingi Grzywacz ), Zuzannę Jezierską z klasy IIB i Roksanę Mularską z klasy IIF ( uczennice pani profesor Romany Wasielewskiej ). Do części ustnej, która odbędzie się w dniu 9 marca 2019r., zakwalifikowały się Zuzanna Jezierska i Roksana Mularska.
 Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 
Drużyna z LZK w Turnieju Młodych Fizyków
05.03.2019.
W niedzielę 3 marca 2019 r. piątka naszych licealistów: Erwin Balcerak (kl.II B), Adam Al-Hosam (kl.II B), Filip Pawłowski (kl.II B), Karolina Domagała (kl.III A) oraz Franciszek Ratajczyk (kl.I B) wzięła udział w zawodach półfinałowych Turnieju Młodych Fizyków w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Po pierwszym etapie team pana profesora Mariusza Sobczaka uplasował się na czwartej pozycji z 93 punktami wyprzedzając m.in.drużyny z ZS UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu,z IX LO we Wrocławiu,z ZSO nr 5 we Wrocławiu i z II LO w Słupsku.
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Sukces w XXIX Olimipadzie Teologii Katolickiej
01.03.2019.
W dniu 27 lutego 2019 roku w Kole odbył się etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięły w nim udział dwie nasze uczennice: Aleksandra Świtalska z klasy 3 F i Zofia Mroczkowska z kl. 1 B.
Miło nam poinformować, że Aleksandra Świtalska zajęła  I miejsce.Opiekunem olimpiady jest pan Sebastian Czyżniak. Eliminacje ogólnopolskie odbędą się w dniach 28-29 marca w Opolu. 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Współpraca z Turcją i Hiszpanią
21.02.2019.
Liceum Ziemi Kujawskiej rozpoczęło współpracę międzynarodową z Turcją i Hiszpanią. W jej ramach młodzież z klas I A oraz II A będzie pracować pod opieką pani profesor Edyty Słomczewskiej nad dwoma projektami z języka angielskiego. Pierwsze zadania są już w toku - poznając się kręcimy filmy o naszej szkole i mieście.
 
Laureat w Geograficznym Konkursie Kuratoryjnym
21.02.2019.
Z radością informujemy, że Adam Buława, uczeń klasy III Gimnazjum Dwujęzycznego i podopieczny pani prof. Grażyny Martynowicz  został laureatem Geograficznego Konkursu Kuratoryjnego. Zawody wojewódzkie odbyły się 19 lutego 2019 roku w Bydgoszczy.
Serdecznie gratulujemy!!!
 
Justyna w finale Olimpiady Geograficznej!
11.02.2019.
W dniu 9-10 lutego 2019 roku w Toruniu odbyły się zawody okręgowe XLV Olimpiady Geograficznej. Szkołę reprezentowało troje uczniów: Justyna Ciesielska z klasy 3 D, Kornelia Gebicka z klasy 1 D i Hubert Augustyniak z klasy 3 F. Do zawodów centralnych przeszła Justyna Ciesielska, która zajęła 2 miejsce w okręgu.
Zawody centralne odbędą się w dniach 11 - 14 kwietnia 2019 w Kołobrzegu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
III miejsce w Mistrzostwach Włocławka SZS w tenisie stołowym dziewcząt
10.02.2019.
5.02.2019 roku w Zespole Szkół Technicznych przeprowadzono Mistrzostwa Włocławka SZS w tenisie stołowym dziewcząt. Nie mogło w tych zawodach zabraknąć uczennic naszej szkoły. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn. LZK reprezentowały: Magdalena Lewandowska z klasy II d i Katarzyna Cader z klasy II e. Dziewczęta po zaciętych rozgrywkach zajęły III miejsce.
Gratulujemy!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 991

Facebook