II POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNO-CHEMICZNY
02.04.2022.
Dnia 1 kwietnia 2022 roku w I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbył się  II Powiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny pt. „W zdrowej diecie…nasza moc!” skierowany dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 44 uczestników z włocławskich szkół, Lubienia Kujawskiego, Lubrańca, Brześcia Kujawskiego, Cyprianki i Lubania. Wydarzenie zostało objęte patronatem  Studenckiego Koła Naukowego Chemików, działającego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którego przedstawiciele : Magdalena Grzegórska, Paweł Nowak (absolwent LZK), Aleksandra Zglejszewska, Aleksander Smolarkiewicz-Wyczachowski (absolwent LZK) byli obecni podczas trwania konkursu. Po jego zakończeniu zaprezentowali niezwykle widowiskowy pokaz chemiczny.

Czytaj całość
 
LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO DRUGIEGO ETAPU KONKURSU "LET'S LEARN&IDIOMS"
27.03.2022.
Z przyjemnością publikujemy listę osób zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu języka angielskiego "Let's learn...idioms".
Informujemy, że test wiedzy odbędzie się 5 kwietnia 2022 roku o godzinie 12.30 w gmachu Liceum Ziemi Kujawskiej.
Serdecznie zapraszamy! 

Czytaj całość
 
Zebrania z rodzicami 23.03.2022
20.03.2022.
Uprzejmie informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się wyjątkowo w środę 23 marca 2022 roku o godzinie 17.00. Dla klas maturalnych odbędą się one stacjonarnie, w szkole. Bardzo prosimy rodziców maturzystów o obecność - będą omawiane najważniejsze procedury maturalne.
Zebrania pozostałych klas mają charakter drzwi otwartych - nauczyciele uczący w danej klasie będą do Państwa dyspozycji na rozmowy indywidualne w godzinach 17.00-18.00.
 
Koncert dla Ukrainy z udziałem naszej absolwentki
16.03.2022.
19.03.2022 o 18:00 w Klubie Zazamcze odbędzie się koncert ,,Włocławek Rockowo dla Ukrainy". Podczas koncertu zbierane będą również artykuły higieny osobistej i ręczniki dla uchodźców z Ukrainy.
Zagrają:
- Heaven Rock - włocławski zespół grający covery polskiej i zagranicznej muzyki rockowej, w składzie: Julia Szczepańska - wokal, Sławek Suchowiecki - gitara, Wojtek Suchowiecki - gitara basowa, Wiktor Wawrzonkoski - perkusja
Czytaj całość
 
Wykład w ramach współpracy z Wydziałem Prawa UMK
16.03.2022.
W ramach współpracy naszej szkoły z  Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu od dzisiaj rusza seria wykładów na platformie  MS TEAMS w związku z realizacją projektu spotkań z prawem.  Zaczynamy od wykładu dra hab. Jerzego Lachowskiego "Czy za każdy czyn przestępny/przestępstwo należy się kara? " 
Pierwszy wykład odbędzie się już dziś od godz. 16:00  do godz. 16:30
 
Sukcesy w Olimpiadzie Teologii Katolickiej
10.03.2022.
W dniu 09 marca 2022 roku na terenie diecezji włocławskiej odbyły się zawody II stopnia (etap diecezjalny) XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych pod hasłem „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Etap ten został przeprowadzony w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku. Organizatorem tego etapu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Włocławskiej. Do tego etapu z I Ogólnokształcącego Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku awansowali trzej uczniowie: Martyna Kumor (klasa 3g), Stanisław Kołodziejczak (klasa Ie) oraz Marta Becker (klasa IIe). Są to uczniowie ks Łukasza Dzikiewicza i p.Sebastiana Czyżniaka. 
Czytaj całość
 
Sukcesy w konkursie plastycznym
09.03.2022.
8 marca 2022 r. pięć naszych, utalentowanych plastycznie uczennic brało udział w konkursie na ilustrację do utworu Marii Konopnickiej. Powstały przepiękne prace, które można obejrzeć na naszym Fanpage.
 Z ogromną radością  informujemy, że Alicja Gradowska z klasy 2 A zajęła I miejsce, Patrycja Stefańska z klasy 1 A II miejsce, a Zuzanna Adamska z klasy 1 B zdobyła wyróżnienie. Konkurs organizowało Liceum Marii Konopnickiej.
Serdecznie gratulujemy!!!
 
UKRAIŃSKA E-SZKOŁA
09.03.2022.
Szacuje się, że z objętej wojną Ukrainy do Polski uciekło już ponad 400 tysięcy dzieci i młodzieży. Aby umożliwić im kontynuowanie nauki i wesprzeć w poznawaniu regionu, uruchomiliśmy prowadzone w języku ukraińskim zajęcia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. W dzisiejszej (8 marca) inauguracji wziął udział marszałek Piotr Całbecki. Zajęcia dostępne na platformie Youtube. 

Czytaj całość
 
Powiatowy KonkursJęzyka Angielskiego ,,Let's learn-Idioms"
04.03.2022.
I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych do wzięcia udziału w II Powiatowym Konkursie  Języka Angielskiego pod tytułem ,,Let’s learn…-Idioms’’.
Wszystkie szczegóły dotyczące zasad udziału w konkursie są dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce: Konkursy.
Zachęcamy do udziału 
 
Sukces Martyny w konkursie Translation Master
28.02.2022.
Z radością informujemy, że Martyna Kumor z klasy III G, uczennica p. Anny Waśkiewicz, zakwalifikowała się do finału IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tłumaczeniowego „Translation Master” organizowanego przez Liceum Marii Konopnickiej we Włocławku. Dodajmy, że Martyna była wśród 600 uczestników konkursu, którzy zmierzyli się z tłumaczeniami w języku angielskim lub niemieckim. 
Czytaj całość
 
Pomóżmy uchodźcom z Ukrainy!
26.02.2022.
Koleżanki i Koledzy!

Każdy sposób, aby pomóc jest dobry. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, społeczność LZK i innych szkół Włocławka o przyłączenie się do inicjatywy naszego absolwenta Filipa Tumińskiego.
Filip pomaga potrzebującym od zawsze. Od dłuższego czasu współpracuje z Fundacją Sióstr św. Dominika („Dom Chłopaków” w Broniszewicach).
W piątek 25 lutego 2022 r. Filip razem z siostrami dominikankami, które po polskiej i ukraińskiej stronie prowadzą akcję humanitarną, był z transportem żywności przy granicy polsko-ukraińskiej. Od Filipa wiemy, że do ośrodka na ziemi sandomierskiej zmierzają dzieci z domu dziecka w Charkowie oraz rodziny z dziećmi.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 1248
lzk


lzk


lzk

Facebook