Wycieczka do Torunia
13.05.2022.
10 maja 2022 roku uczniowie klasy 2C i 2D pod opieką Pani Joanny Kozickiej i Pani Ewy Bieniek uczestniczyli w edukacyjnym wyjeździe do Torunia. W programie wycieczki było zwiedzanie ogrodu zoobotanicznego, udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez pracowników Wydział Chemii UMK oraz udział w pokazach i eksperymentach chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali. Ciekawe zajęcia laboratoryjne, w których tego dnia uczestniczyli uczniowie były doskonałą okazją do powtórki materiału dotyczącego właściwości pierwiastków chemicznych. Różnorodność zajęć i słoneczna pogoda zagwarantowały uczniom udany inny dzień szkolny.
 
SPOŁ-PRAWY NA WYSTAWIE "HISTORIA BIBLII"
13.05.2022.
 11 maja 2022r. klasy 1E i 2 E wraz z panem Witoldem Krzeszewskim zwiedziły wystawę w CK Browar B "Historia Biblii". Uczniowie mogli obejrzeć, dotknąć i przeczytać takie przukłady Biblii, jak Septuaginta czy Wulgata. Nie zabrakło także najstarszych, polskich przekładów Biblii takich jak Biblia Brzeska, czy najsłynniejszy polski przekład ks.Jakuba Wujka. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się przekłady góralski i kaszubski.
 
Dyktando z okazji 120-lecia oddania do użytku gmachu I L.O. im. Ziemi Kujawskiej
11.05.2022.
We wtorek 10 maja 2022 r. w auli LZK odbyło się dyktando zorganizowane z okazji 120-lecia oddania do użytku gmachu szkoły przy ulicy Mickiewicz 6. Tekst opowiadający o historii i dniu dzisiejszym LZK oraz służący promocji liceum pisało trzydzieścioro dwoje uczniów klas siódmych i ósmych z Włocławka i okolic.
Zmagania ortograficzne uświetniła grą na klarnecie Natalia Sienkiewicz z klasy IIE, a na fortepianie Gabriela Wasieleska z klasy IIA.
Wyniki dyktanda poznamy w ciągu dwóch tygodni. Wówczas odbędzie się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów naszym mistrzom ortografii, w przyszłości być może uczniom LZK.


 
Akcja "Plecaczek"dla ukraińskich dzieci
04.05.2022.
Nasi uczniowie pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego w LZK, Pani Martyny Dobrosielskiej przygotowali ponad 40 plecaków, w których znalazły się: kolorowanka, kredki, woda mineralna, soczek, mus, słodycze oraz chusteczki. Plecaki lub ich zawartość można było przynosić na lekcje wychowania fizycznego, a dziś zostały dostarczone do Domu Dziecka przy ulicy Żytniej jako mała świąteczna niespodzianka od LZK. Wszystkim biorącym udział w tej akcji serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!
 
SUKCES JUSTYNY ZYGADŁO - NASZEJ WOLONTARIUSZKI
04.05.2022.
 Komisja konkursowa lokalnej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” przyznała Justynie Zygadło z klasy III F tytuł Najwspanialszej i tym samym zakwalifikowała do edycji ogólnopolskiej. W ubiegłym tygodniu Justyna reprezentowała nasze miasto podczas eliminacji ogólnopolskich przed Komisją Konkursową w Warszawie. Gratulujemy naszej Najwspanialszej i życzymy dalszych sukcesów!
 
RAFAŁ WENDROWSKI FINALISTĄ OLIMPIADY WIEDZY HISTORYCZNEJ!!!
04.05.2022.
 Z ogromną radością informujemy, że Rafał WENDROWSKI, uczeń klasy 2 E został finalistą VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Finał odbył się 12 kwietnia 2022 roku na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Rafał jako jedyny uczeń reprezentował Włocławek.
Opiekunem Rafała był pan prof. Witold Krzeszewski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI w LZK - projekt ŚWIADOMY KONSUMENT
04.05.2022.
W I liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej w roku szkolnym 2021/22 w ramach Programu Działań Ekologicznych Szkoły był realizowany projekt „Świadomy konsument”, pod kierownictwem nauczyciela biologii Jadwigi Klimek. Jego podsumowanie odbyło się 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi .
Klasy pierwsze przygotowały plakaty i prezentacje przybliżające zagadnienia świadomego i ekologicznego uczestnictwa w rynku żywności, mody, kosmetyków, elektroniki i turystyki. Zagadnienia przedstawiono w sposób wyczerpujący i bardzo ciekawy. W czasie realizacji projektu chcieliśmy także wskazać młodzieży jak rozpoznać techniki manipulacyjne obecne w przekazie medialnym. Pierwszoklasiści przygotowali inscenizacje, w których w zabawny sposób przedstawiono takie zagrożenia.
Na zakończenie naszego spotkanie był przewidziany poczęstunek przygotowany przez klasy pierwsze. Uczniowie mieli przyrządzić zdrową i ekologiczną przekąskę i wywiązali się z tego zadania doskonale. Nie tylko było zdrowo i ekologicznie lecz także bardzo smacznie.
 
KAMIL UBYSZ FINALISTĄ XLVIII OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ!
04.05.2022.
 W dniach 21-24 kwietnia 2022r. w Gdyni odbyły się zawody centralne XLVIII Olimpiady Geograficznej. Brało w niej udział 125 uczniów z całej Polski, w tym czworo z okręgu toruńskiego. Kamil Ubysz, uczeń klasy 3a, był w tych zawodach jedynym reprezentantem regionu włocławskiego. Uzyskanie tytułu finalisty zawodów centralnych jest dla Niego równoznaczne ze zdaniem rozszerzonej matury z geografii na 100% i przyjęciem na wiele kierunków studiów. Jego opiekunem była p. Grażyna Martynowicz.
Serdecznie gratulujemy!
 
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LZK
04.05.2022.
Dnia 26 kwietnia 2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku rozegrano turniej szachowy o Puchar Dyrektora w ramach obchodów jubileuszowych szkoły.
W zawodach wzięło udział 36 zawodników z 10 szkół podstawowych i średnich. Rozgrywki rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.
Końcowe wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
1 miejsce Stanowski Adam - LZK
2 miejsce Bychowska Marta - ZSK
3 miejsce Lewandowski Szymon - ZSE
4 miejsce Szostak Kacper -  LMK
5 miejsce Sliwa Krzysztof - LMK
6 miejsce Balcerowski Miłosz - LZK
Gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy w przyszłym roku na kolejny turniej.
Specjalne podziękowania dla Julki Stanowskiej z klasy 3c która była sędzią głównym turnieju oraz dla Adama Stanowskiego i Kamila Ubysza z klasy 3a za  pomoc w organizacji 
 
Zawody finałowe Turnieju Maszyn Wiatrowych
04.05.2022.
Drużyna młodych konstruktorów z klasy IB: Adam Kolasiński, Jakub Madajski i Łukasz Makowski wśród najlepszych w Polsce! W Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie odbyły się zawody finałowe Turnieju Maszyn Wiatrowych. Drużyny poddawały próbie swoje konstrukcje wiatraków rywalizując w kategoriach najlepsza moc, moment obrotowy i szybkość obrotowa. Konkurencja była duża ale nasi młodzi inżynierowie i tak znakomicie wypadli biorąc pod uwagę to, że stawali w szranki z drużynami mającymi już doświadczenie kilkukrotnych startów w zawodach!
Gratulujemy i życzymy wygranej w kolejnych edycjach! Widoczny entuzjazm i rzeczowa analiza danych pomiarowych pozwala na udane kolejne konstrukcje!
W czasie przerw w Turnieju zwiedzaliśmy bardzo ciekawe eksponaty w muzeum podziwiając pomysłowość i zaradność inżynierów i szybki rozwój rozwiązań technicznych. Opiekunem młodych konstruktorów był pan Grzegorz Matusiak - nauczyciel fizyki.
 
III MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PALMĘ WIELKANOCNĄ
15.04.2022.
Z przyjemnością informujemy, że Jacek Wiliński, uczeń klasy 1 A zajął III miejsce w Konkursie Plastycznym na Palmę Wielkanocną, organizowanym przez CK Browar B i Klub Łęg we Włocławku. Jest to już kolejna nagroda, którą Jacek zdobył w konkursach organizowanych przez te instytucje. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Niedzielę Palmową na Zielonym Rynku, podczas Jarmarku Włocławskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kreatywnych prac!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 1248
lzk


lzk


lzk

Facebook