Jakub Jędrzejczak finalistą LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
01.02.2019.
 26 stycznia 2019 r. w Bydgoszczy odbył się II etap olimpiady w którym szkołę reprezentowało 7 uczniów. Byli to: Jakub Jędrzejczak z kl. III F, Mateusz Pruchnicki z kl. II C, Hubert Augustyniak z kl. III F, Natalia Potocka z kl. III A, Klaudia Woźniak z kl. III A, Zofia Sztandera z kl. I F i Juliusz Wasielewski z kl. I A. Po teście, który pisało ok.50 osób, do części ustnej zakwalifikowało się tylko 8 osób. W grupie tej znaleźli się Jakub Jędrzejczak z kl. III F i Hubert Augustyniak z kl. III F. Po egzaminie ustnym Jakub Jędrzejczak zajął 2 miejsce i awansował do etapu centralnego , który odbędzie się w Warszawie w dniach 6-7 kwietnia 2019 r.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 
Uwaga! Rusza nabór do nowego projektu w LZK
01.02.2019.

W ramach projektu „Licealiści Włocławka podnoszą swoje kompetencje” realizowane będą zajęcia  z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, języków obcych, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno – komunikacyjnych. Wszyscy uczniowie uczestniczacy w projekcie będą brali udział w indywidualnym doradztwie edukacyjno – zawodowym. Program przewiduje również płatne staże zawodowe.

Informacji na temat projektu udziela pedagog szkolny pani Joanna Drzewiecka. Będą również dostępne w zakładce "Projekty" na naszej stronie.

 
Mistrzostwa Włocławka w tenisie stołowym
31.01.2019.
W Zespole Szkół Elektrycznych rozegrano Mistrzostwa Włocławka Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. W rywalizacji chłopców trzecie miejsce zajęła drużyna z LZK w składzie Dominik Nowak IIIA, Bartłomiej Woźniak IIA.
 
Olimpiada Chemiczna
31.01.2019.
Justyna Ciesielska z klasy 3 D, uczennica pani Joanny Kozickiej zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Chemicznej. 
Gratulujemy i życzymy sukces,ów w kolejnych zmaganiach, które odbędą się 1 i 2 lutego 2019 r. na Wydziale Chemii w Toruniu
 
Uwaga - nowy rozkład lekcji i przerw
25.01.2019.
Od 28 stycznia 2019 obowiązuje nowy rozkład przerw: niektóre z nich uległy skróceniu do 5 minut. Bardzo prosimy zwrócić na to baczną uwagę , zwłaszcza klasy przychodzące na 2 lub 3 godzinę lekcyjną.
Rozkład umieszczony jest w zakładce Zastępstwa.
 Klasy 3 C i 3 D od piątku 1 lutego wracają do planu z września.
 
Zawody okręgowe LXII Olimpiady Astronomicznej w LZK
23.01.2019.
21 stycznia 2019 roku nasza szkoła po raz dwudziesty trzeci gościła uczestników zawodów okręgowych LXII Olimpiady Astronomicznej, organizowanej co roku przez  Planetarium Śląskie w Chorzowie. 
Do tegorocznej olimpiady przystąpiło 117 uczniów, spośród których do drugiego etapu zakwalifikowało się 62 uczestników. Etap ten rozgrywany był we Włocławku dla uczniów z terenu Polski centralnej, wschodniej i północnej, w Katowicach dla uczniów z regionów południowych oraz w Szczecinie dla uczniów z województwa zachodniopomorskiego.
W tym roku w zawodach II stopnia region kujawsko-pomorski reprezentowało czworo uczestników: Stanisław Kozera, uczeń kl. 1 VI LO w Bydgoszczy, Piotr Radomski, uczeń 2 klasy VIII LO w Bydgoszczy, Kamil Szydłowski, uczeń 3 klasy Liceum Akademickiego oraz Juliusz Wasieleski, uczeń klasy 1 A z Liceum Ziemi Kujawskiej.
Zawody III stopnia (finałowe) odbędą się w marcu w chorzowskim Planetarium,
 
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej
11.01.2019.
Iza Danielewska uczennica klasy II A zakwalifikowała się do zawodów okręgowych XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Opiekunem Izy jest Pani Profesor Beata Ostrowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodach II stopnia, które odbędą się 23 lutego 2019 roku w Bydgoszczy. 
 
LZK Złotą Szkołą 2019 w rankingu "Perspektyw" !
10.01.2019.
Z ogromną radością i dumą informujemy, że Liceum Ziemi Kujawskiej otrzymało zaszczytny tytuł Złotej Szkoły w najbardziej prestiżowym Rankingu Polskich Liceów i Techników Perspektyw 2019. Zestawienie ukazało się  w dniu 10 stycznia 2019 r.
W rankingu olimpijskim zajęliśmy miejsce 40, natomiast w rankingu ogólnym - 157
W województwie kujawsko-pomorskim znaleźliśmy się na miejscu piątym, a we Włocławku na pierwszym!
Serdecznie gratulujemy nauczycielom i uczniom!!!

Poniżej ranking szkół we Włocławku:

1. I Liceum im. Ziemi Kujawskiej - Złota Szkoła, 157 miejsce w rankingu
2. III Liceum im. Marii Konopnickiej - Srebrna Szkoła, 446 miejsce w rankingu
3. Publiczne LO im. ks. Jana Długosza - Brązowa Szkoła, 628 miejsce w rankingu
4  II LO im. Mikołaja Kopernika Włocławek - Brązowa Szkoła, 983 miejsce w rankingu

Czytaj całość
 
Zebrania z rodzicami i spektakl Feniks
07.01.2019.
W czwartek 10 stycznia 2019 r. zapraszamy wszystkich chętnych rodziców na spektakl pt. „Feniks” przygotowany przez grupę teatralną „Ludzie zza Kurtyny” działającą od niedawna w naszej szkole. 
Przedstawienie zaprezentowane będzie w auli szkoły o godz. 16.30.
Zebrania z rodzicami rozpoczną się o godzinie 17.00.
Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się o godzinie 16.30 w sali nr 7.
Serdecznie zapraszamy!!!
 
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Fizyki
28.12.2018.
Kolejni gimnazjaliści odnieśli sukces w konkursie kuratoryjnym. Tym razem Łukasz Jabłoński oraz Igor Płoszaj z kl. III Gimnazjum Dwujęzycznego, uczniowie p. Haliny Wichrowskiej zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Zawody finałowe odbędą się 7 marca 2019 r. w Toruniu. 
Gratulujemy i życzymy powodzenia
 
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii
28.12.2018.
Miło nam zakomunikować, iż Wojciech Braun, Łukasz Jabłoński i Krzysztof Ubysz zakwalifikowali się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, który odbędzie się 21.02.2019 r. w Toruniu. Opiekunem uczniów jest p. Witold Krzeszewski. 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 993

Facebook