lzk
Zjazd Absolwentów

Matura 2022

Deklaracja maturalna


PATRONAT WYDZIAŁU PRAWA UMK
19.10.2021.
15 października 2021r.na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zostało podpisane porozumienie o sprawowaniu patronatu nad klasami o profilu społeczno-prawnym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.
Czytaj całość
 
Wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej za rok 2020
15.10.2021.
W dniu 16 września 2021 roku, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, których nie udało się zrealizować w 2020 roku. Aż sześciu naszych nauczycieli otrzymało medale: p. Marlenę Krajewską i p. Macieja Jankowskiego uhonorowano medalem Komisji Edukacji Narodowej, natomiast srebrne i brązowe medale za długoletnią służbę wręczono p. Grażynie Martynowicz, p. Annie Waśkiewicz, p. Marcinowi Kaźmirskiemu i p. wicedyrektor Edycie Hankowskiej-Czerwińskiej. Serdecznie gratulujemy!
 
Sukcesy w 38 Biegu Kujawiaka
15.10.2021.
W dniu 18 września 2021 roku na stadionie „Przylesie” odbył się kolejny już 38 Bieg Kujawiaka. Naszą szkołę reprezentowala 7 - osobowa grupa uczniów. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Kamyszek z klasy 2c. Na podium, zajmując trzecie miejsce, stanęła również Julia Stanowska z klasy 3c. Pozostali nasi reprezentanci to: Matylda Kucińska z klasy 3c; Zosia Andrzejewska, Wiktoria Rakowska oraz Wiktoria Karasińska z klasy 3g oraz  Adam Stanowski z klasy 3a.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych! 
 
OLA WŚRÓD 26 NAJLEPSZYCH MATURZYSTÓW W POLSCE!!!
15.10.2021.
Z dumą informujemy, że 24 września 2021 roku w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyła się gala VIII Edycji Ogólnopolskiego Projektu "MATURA NA 100 PROCENT". Nasza tegoroczna absolwentka klasy społeczno-prawnej - Aleksandra Rzadkowolska, jako jedna z dwóch osób z województwa kujawsko-pomorskiego, znalazła się w gronie dwudziestu sześciu najlepszych maturzystów w Polsce spośród 273419 wszystkich zdających po raz pierwszy egzamin maturalny. 
Wyznacznikiem sukcesu Oli była jej pasja, ciężka praca i potencjał intelektualny, przyjazna uczniowi szkoła, ale również zaangażowanie i wsparcie nauczyciela, pani Romany Wasielewskiej. 
Ola wzięła udział w gali wraz z dyrektorem Liceum Ziemi Kujawskiej - panią Małgorzatą Bisagą.
Sukcesy uczniów LZK nie są przypadkowe. Ola jest już trzecią laureatką tego prestiżowego projektu. W 2017 roku triumfowała Karolina Drabik, zaś w roku 2019 Jakub Jędrzejczak. 
Serdecznie gratulujemy!
 
ZEBRANIA Z RODZICAMI I SPOTKANIE Z DYREKTOREM SZKOŁY
06.09.2021.
Szanowni Państwo,
w czwartek 9 września  2021  odbędą się zebrania z wychowawcami oraz spotkanie z dyrektorem z rodzicami następujących klas:

Czytaj całość
 
Stypendia Fundacji ANWIL
07.09.2021.
Już po raz siódmy Fundacja ANWIL dofinansuje rozwój indywidualnych uzdolnień nastolatków, którzy mogą pochwalić się doskonałymi wynikami w nauce, wybitnymi osiągnięciami sportowymi i artystycznymi, a także mają na swoim koncie aktywności wolontariackie. 
Szczegóły programu stypendialnego http://fundacjaanwil.pl/primi_inter_pares
 Termin nadsyłania wniosków upływa 24 września br.
 
Stypendium szkolne
07.09.2021.
Wnioski o stypendium należy złożyć w terminie od dnia 01.09.2021r. do dnia 15.09.2021r. w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, pokój 3A (parter bud. B). Wypełnione wnioski wraz z kompletem dokumentów można również wrzucać do urny w holu Urzędu lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu (ważna data stempla pocztowego) z dopiskiem „stypendium szkolne”.


Czytaj całość
 
Nabór na stypendia Humaniści na start! oraz Prymus Pomorza i Kujaw na rok szkolny 2021/2022
07.09.2021.
"Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw" oraz „Humaniści na start!” Nabór trwa od 1.09.2021 do 30.09.2021r. 
Regulaminy przyznawania stypendiów oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej https://prymus.kujawsko-pomorskie.pl/ oraz https://humanisci.kujawsko-pomorskie.pl/
Informacji na temat stypendiów udziela również pedagog szkolny Joanna Drzewiecka.
 
NARODOWE CZYTANIE 2021 -Gabriela Zapolska - "Moralność pani Dulskiej"
03.09.2021.
W piątek 3 września 2021 r. w LZK podczas długiej przerwy uczniowie klasy 3 D zaprezentowali, przygotowane z panią profesor Romaną Wasielewską, czytanie tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej. Utwór napisany w 1906 roku wydaje się nadal bardzo aktualny. 


W rolę Anieli Dulskiej wcieliła się Julia Gabrychowicz, Hanki - Kinga Szałczyńska, Hesi - Maja Gumowska, Meli - Maria Skibińska, Zbyszka - Miłosz Dąbek. Aktorzy przygotowali również stroje i rekwizyty, co zostało uwiecznione podczas sesji fotograficznej w bibliotece szkolnej.
Zachęcamy do czytania!
 
Komunikat dla uczniów
01.09.2021.
Drodzy Uczniowie,
w związku z pandemią, od dnia 2 września wchodzicie do szkoły następującymi wejściami:
Klasy pierwsze - wejście główne, a następnie schodami prawego skrzydła schodzicie do szatni.
Klasy drugie i trzecie - wejście bramą prosto do szatni.
Wyjście ze szkoły - wyłącznie przez bramę.

Przypominamy, że do wchodzenia z szatni na górę służą wyłącznie schody lewego skrzydła (na końcu, przy sklepiku).
 
Od 2 września wszystkich uczniów obowiązuje MIĘKKIE obuwie zmienne (kapcie). Do przechowywania butów oraz kapci służą worki - nie ustawiamy butów na podłodze w szatni!
W przestrzeni wspólnej (korytarze itp) obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką. Maseczki można zdjąć w sali, po zajęciu miejsca przy stoliku. Przy wejściu do szkoły ustawione są stacje z płynem dezynfekcyjnym. Znajduje się on również w każdej sali lekcyjnej, toalecie,  bibliotece i innych pomieszczeniach. Bardzo prosimy dezynfekować ręce zaraz po wejściu do szkoły i zawsze w razie takiej potrzeby.
Wszystkim życzymy dużo, dużo zdrowia i mimo niełatwego czasu, z radością czekamy na Was w szkole!

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22
29.08.2021.
Drodzy uczniowie,
rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w środę 1 września na dziedzińcu szkoły (w razie deszczu w sali gimnastycznej). Przychodzimy w dwóch turach: 
9.00 - klasy pierwsze, kl. 2 A, B C i D oraz kl. 3 A 
10.00 - klasa 2 E, 3 B, C, D, E, F, G i H
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wychowawcy wraz z uczniami przechodzą do sal na krótkie spotkania organizacyjne. 
Z radością ujrzymy oblicza drugo- i trzecioklasistów oraz powitamy nowych uczniów w naszej szkole! Niech ten rok obfituje w nowe, cenne doświadczenia, a nauka niech będzie dla Was przyjemnością. Tymczasem wykorzystajcie aktywnie ostatnie dwa dni wakacji. Do zobaczenia!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 1177
lzk


lzk


lzk

Facebook