Dzień Języka Hiszpańskiego
21.11.2022.
W poniedziałek 10 października odbył się Dzień Języka Hiszpańskiego! Mieliśmy okazję, m.in.: spróbować przysmaków prosto z Hiszpanii, wziąć udział w karaoke, a także spróbować swoich sił podczas kursu tańca latino. Odbył się również konkurs na najlepszy tematyczny strój, gdzie do wygrania była kolacja z Panią Profesor Włocławską-Rygielską. Przebranych obowiązywał brak pytania podczas lekcji danego dnia. Dodatkowo w holu na parterze szkoły stała fotobudka. 
Za zebrane pieniądze zakupione zostały przybory plastyczne dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci we Włocławku.
 
Piotr Paczkowski finalistą "Matury na 100%"
21.11.2022.
W dniu 29 września 2022 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się gala projektu "Matura na 100%". Projekt ten, organizowany przez Fundację "Zawsze warto" z opieką merytoryczną Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odbył się już po raz dziewiąty. Z ogromną radością zawiadamiamy, że w gronie finalistów projektu, jako jedna z dwóch osób z województwa kujawsko-pomorskiego, znalazł się Piotr Paczkowski, tegoroczny absolwent Liceum Ziemi Kujawskiej, a obecnie student Wydziału Lekarskiego Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Piotrowi na gali towarzyszyła pani prezydent Monika Jabłońska i pani dyrektor Małgorzata Bisaga. Drugą tegoroczną finalistką była absolwentka IV L.O. w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że laureatami lat poprzednich było już trzech naszych maturzystów: Karolina Drabik, Jakub Jędrzejczak i Aleksandra Rzadkowolska. Projektowi „Matura na 100 Procent” przyświeca idea nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy najlepiej w kraju zdali egzamin maturalny. Celem projektu jest kształtowanie i wspieranie rozwoju przyszłych elit naszego kraju poprzez utworzenie systemu wieloletnich stypendiów. Organizatorzy wyrażają przekonanie, że wspieranie wybitnie uzdolnionej młodzieży w jej edukacyjnej drodze, również w wymiarze materialnym, jest nie tylko powinnością nas wszystkich – przedstawicieli władz państwowych, oświatowych, samorządowych, organizacji i stowarzyszeń, którym bliska jest idea kształtowania elit państwowych, ale jest także wyrazem współodpowiedzialności za dobro, jakim jest nasza wspólnota państwowa.
 
Maja najlepszą sprinterką w Polsce!
21.11.2022.
W miniony weekend w Lublinie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski do lat 16. Nasza uczennica Maja Woźniak z klasy 1B obroniła tytuł sprzed roku i znów została najlepszą sprinterką w Polsce w biegu na 100m!  Świetnie zaprezentowała się także w skoku w dal ustanawiając nowy rekord życiowy 5.47 m. i zdobywając srebrny medal. Złoto przegrała zaledwie o 1cm w ostatniej kolejce skoków. Maja na co dzień trenuje w LKS Vectra Włocławek pod okiem pani Martyny Dobrosielskiej
. Mai i jej trenerce życzymy samych rekordów oraz wielu medali! 
 
Akcja charytatywna podczas Europejskiego Dnia Języków Obcych
21.11.2022.
W trakcie Europejskiego Dnia Języków Obcych zorganizowaliśmy akcję charytatywną podczas której zbieraliśmy fundusze na pomoc dla małej Oli Pędziak, zmagającej się z neuroblastomą. Największy udział w zbiórce miała klasa 1d! Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego szczytnego celu. 
Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/olunia-pedziak
 
Brązowy medal Agaty Gabrysiak
21.11.2022.
W dniach 8-11 września nasza uczennica Agata Gabrysiak z klasy 2a brała udział w  Mistrzostwach Polski żeglarskiej klasy 29er. Wraz ze swoją sterniczką Agata zdobyła na nich brązowy medal w kategorii kobiet. W ciągu 4 dni ścigania rozegrano 15 wyścigów w trudnych warunkach. Przeważał silny wiatr, prąd i duża, nieregularna fala. Agata wspomina: “Nie wszystko toczyło się po naszej myśli i zdarzały się wywrotki, ale ostatecznie z nową wiedzą i kolejnymi doświadczeniami przygotowuję się na kolejny sezon i nowe wyzwania!” 
Gratulacje! Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!
 
Dzień Hiszpański w LZK
21.11.2022.
26 września 2022r. w LZK świętujemy Europejski Dzień Języków Obcych. Dwa tygodnie temu klasy losowały nazwy europejskich krajów, żeby móc przygotować plakat, tematyczne zdjęcie klasowe i stół z charakterystycznymi dla danego miejsca potrawami. Wszystkie te działania miały dzisiaj swój kolorowy i pyszny finał, a wystawę plakatów i zdjęć można obejrzeć w holu szkoły.
 
Fundacja DKMS
21.11.2022.
LZKowicze mają wielkie serca, chętnie pomagają innym i to nie zmienia się po ukończeniu szkoły! Przeczytajcie kilka słów od naszego absolwenta Bogumiła Jasińskiego, matura 2018:
„Około rok temu zostałem potencjalnym dawcą szpiku kostnego, a stało się to zupełnie przypadkiem, gdyż zostałem zachęcony przez mojego współlokatora Błażeja Krzywickiego, również absolwenta LZK. Już po 4 miesiącach otrzymałem telefon z Fundacji DKMS, że mój bliźniak genetyczny jest w potrzebie. Na zdjęciach widzicie proces pobierania komórek macierzystych przeznaczonych dla osoby chorującej na nowotwór krwi. Fotografie zostały zrobione w Centrum Medycznym w Warszawie i ukazują ostatni etap "przeszczepu" szpiku kostnego, polegający na trzykrotnym przetoczeniu krwi i odfiltrowaniu z niej życiodajnych dla Biorcy komórek. Oprócz niewielkiej ilości poświęconego czasu, nic mnie to nie kosztowało, a pojawiła się nadzieja dla chorego na powrót do zdrowia.
Z całego serca zachęcam wszystkich dorosłych uczniów i pracowników LZK do pozostania potencjalnymi dawcami szpiku, im więcej LZKowiczów w bazie, tym lepiej dla świata.
Szczegółowe informacje znajdziecie tu: 
https://www.dkms.pl/
 
Otrzęsiny klas pierwszych
21.11.2022.
22 września 2022r. klasa 2a zorganizowała otrzęsiny dla pierwszaków. Nasi pierwszoklasiści z klas 1a, 1b, 1c, 1d, 1e i 1f dzielnie uczestniczyli w najróżniejszych konkurencjach - quizie wiedzy o LZK, zawodach sprawnościowych i zręcznościowych, akrobatycznych, rysunkowych, a nawet jedzeniowych! Było głośno, wesoło, wszyscy świetnie się bawiliśmy, a zakończenie było taneczne.
Dziekujemy uczestnikom i klasie 2 A za perfekcyjnie przygotowaną imprezę.
 
Międzynarodowy Turniej Bokserski
21.11.2022.
W miniony weekend nasza uczennica Hanna Korycka z klasy 4c, zawodniczka klubu bokserskiego Champion Włocławek, wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. Hania pewnie pokonała przeciwniczkę, dokładając na swoje konto kolejną wygraną. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
 
Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych
21.11.2022.
Od 9 do 16 września obchodziliśmy tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych 🤒😷Jego celem było przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Uczniowie przygotowali plakaty, które zawisły na korytarzach szkoły. Przedstawiono na nich charakterystykę chorób zakaźnych, ich profilaktykę oraz najczęściej występujące powikłania. Plakaty przypomniały także o konieczności szczepień. 
W ramach lekcji biologii prezentowany był film edukacyjny przygotowany na przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU W piątek w holu szkoły stoisko przygotowały pracownice Sanepidu. Uczniowie na pogadankach mogli pogłębić wiedzę o profilaktyce chorób zakaźnych.
 
Akcja "Sprzątanie świata - Polska"
21.11.2022.
W piątek, 16 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata - Polska". Odbywa się ona co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku akcja była organizowana pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. 
Wzięliśmy sobie to hasło do serca! Już od rana klasa 1f pod opieką pani Jadwigi Klimek ubrała rękawiczki i ruszyła by wysprzątać teren otaczający szkołę. Ofiarnie podnosili każdy papierek, butelkę, korek czy inny śmieć jaki znalazł się na ich drodze i umieszczali w workach. Wysprzątaliśmy ulicę Mickiewicza oraz tereny boisk szkolnych od strony ulicy Wojska Polskiego.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 1248
lzk


lzk


lzk

Facebook