"Arystokrata ducha i sceny"
21.11.2022.
Przypominamy, że jutro o 10.15 w TVP Bydgoszcz odbędzie się powtórka programu "Arystokrata ducha i sceny" o słynnym aktorze, absolwencie Liceum Ziemi Kujawskiej, Zdzisławie Mrożewskim. "Małe miejscowości, wielcy ludzie" to cykl reportaży Urszuli Guźleckiej, opowiadający o związkach wybitnych postaci polskiej kultury wywodzących się z małych miejscowości Kujaw i Pomorza lub związanych z nimi poprzez miejsce pobytu lub twórczość.
Program można także obejrzeć w dowolnej chwili używając linku: https://bydgoszcz.tvp.pl/.../male-miejscowosci-wielcy...
 
Święto Odzyskania Niepodległości
21.11.2022.
W dniu 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, którą przygotowali nasi uczniowie pod kierunkiem pani Kingi Grzywacz.
O godzinie 12.00 uczniowie wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w akcji "Niepodległa do hymnu". 
Fotorelacja na szkolnym Fanpage.
 
Julka Gralak w spektaklu
21.11.2022.
Dzisiaj klasa 1B miała przyjemność uczestniczyć w spektaklu pt. “Gdziekolwiek Ziemia jest snem…” w  Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć wspaniały występ swojej koleżanki z klasy Julii Gralak. 
Spektakl zrobił na wszystkich wielkie wrażenie. 
Trzymamy kciuki za kolejne występy Julki na scenie teatralnej 
 
Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora LZK
21.11.2022.
9 listopada odbył  się Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora LZK. W turnieju wzięły udział 4 szkoły: Liceum im. Ziemii Kujawskiej, Liceum im. Marii Konopnickiej, Liceum im. Mikołaja Kopernika i Zespół Szkół Ekonomicznych. Ostatni mecz planowany  na godzinę 14 - odbył się pomiędzy drużynami LZK i LMK. Na naszym szkolnym Facebooku Rusz Biodrem i na instagramie na bieżąco można było śledzić relacje z turnieju.
Zwycięzcą została drużyna z LMK we Włocławku - gratulujemy!
 
Zjazd Najstarszych Szkół w płockiej Małachowiance
21.11.2022.
W dniach 21-22 października 2022r. odbył się 50. Zjazd Najstarszych Szkół w Polsce, na który została zaproszona dyrektor naszego liceum – p. Małgorzata Bisaga. Gospodarzem jubileuszowego zjazdu była najstarsza w Polsce szkoła - Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku. Dyrektorzy najstarszych szkół mogli zapoznać się z funkcjonowaniem, osiągnięciami, przeszłością i teraźniejszością Małachowianki. Była to też okazja wymiany doświadczeń prowadzenia szkół o ponad 100-letniej tradycji.
 
Koło Biologów na zajęciach na UMK
21.11.2022.
W sobotę 5 listopada 2022r. LZKowicze z Koła Biologów uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Katedrze Fizjologii Zwierząt i Neurobiologii mieli okazję poeksperymentować z karaluchami i szczurami oraz zbadać aktywność naszego mózgu wykonując EEG. Opiekunem młodzieży była pani Ewa Bieniek.
 
Wszystkich Świętych
21.11.2022.
LZK, jak co roku pamięta o tych nauczycielach, którzy już odeszli... 
 Klasa 2d z Wychowawczynią panią Grażyną Martynowicz porządkowali groby i zapalali symboliczne światełko. Jednocześnie dziękujemy panu Tomaszowi Raszkiewicz i Drukarni T-K Print za bezinteresowny już od wielu lat wydruk naklejek z logo LZK
 
Turniej maszyn wodnych
21.11.2022.
Turniej Maszyn Wodnych to okazja do zaprezentowania przemyśleń i umiejętności konstrukcyjnych w budowie turbin wodnych naszych młodych inżynierów z #LZK. Zawody polegają na zbudowaniu turbiny, która będzie wykorzystywać jak najefektywniej energię strumienia wodnego. Drużyny z całej Polski konkurują w dwóch kategoriach: mocy i wydajności. Dwudziestu młodych inżynierów z LZK wybrało się w zeszły weekend na kwalifikacje regionalne do Poznania mimo wczesnej godziny wyjazdu i to sobotę! Byli to uczniowie z klasy IIA, IIB IIIA. Utworzyli osiem drużyn. Walka była zaciekła a konkurencja ogromna! Uczniowie z klasy IIA zdobyli drugie miejsce w jednej z kategorii i mamy nadzieję, że ostatecznie znajdą się w ścisłym finale! (może nawet i drugi zespół zajmujący czwartą pozycję, czekamy na ostateczne wyniki).
Opiekunem młodzieży był pan Grzegorz Matusiak.
Gratulujemy wszystkim drużynom umiejętności pomysłowości technicznych i dalszych sukcesów!
 
Akcja charytatywna dla Mondo Cane
21.11.2022.
 W czwartek 27 października 2022r. odbyła się akcja charytatywna - sprzedaż ciast.  Zebrane pieniądze zostały przekazane fundacji "Mondo Cane.
Team OneHelp dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie w akcję!
 
Program o aktorze Zdzisławie Mrożewskim
21.11.2022.
We wtorek 25 października 2022 roku mieliśmy okazję gościć w Liceum Ziemi Kujawskiej panią Urszulę Guźlecką wraz z ekipą TVP3 Bydgoszcz, która realizowała program o absolwencie naszej szkoły, wybitnym aktorze Zdzisławie Mrożewskim. Program będzie można obejrzeć 8 listopada 2022 o godzinie 20.00 w TVP3 i na stronie internetowej stacji. Wypowiada się w nim dyrektor szkoły pani Małgorzata Bisaga oraz pan Henryk Wasilewski, absolwent LZK i nauczyciel zaprzyjaźnionego II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika we Włocławku
Zdzisław Mrożewski urodził się 21 maja 1909 roku we Włocławku, zmarł 5 lipca 2002 roku w Warszawie, pochowany został w grobowcu rodzinnym we Włocławku (sektor 21-3-95)

Czytaj całość
 
Sukces Hani Koryckiej w boksie
21.11.2022.
Nasza uczennica - Hanna Korycka z klasy 4c, zawodniczka Klub Bokserski Champion Włocławek po raz kolejny zwyciężyła w walce, tym razem podczas Turnieju o Puchar Anwil S.A. Serdecznie gratulacje!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 1248
lzk


lzk


lzk

Facebook