lzk
Zjazd Absolwentów

Matura 2022

Deklaracja maturalna


Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH w zakresie geografii
14.04.2022.
Z radością informujemy, że Adam Buława uczeń klasy 3F zakwalifikował się do zawodów centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH w zakresie geografii. Zawody centralne odbędą się 23 kwietnia 2022r. w Krakowie.
Opiekunem Adama jest p. Grażyna Martynowicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
 
Wykład "nanotechnologia funkcjonalna"
13.04.2022.
W dniu 11 marca 2022 r. mieliśmy zaszczyt gościć naszego absolwenta sprzed dwudziestu lat, profesora UAM w Poznaniu, dra hab. Bartłomieja Graczykowskiego, który dla klas matematyczno-fizycznych wygłosił wykład "Nanomateriały funkcjonalne". Oprócz wykładu był czas na chwilę wspomnień: pan prof. Mariusz Sobczak pokazał zdjęcie naszego prelegenta z czasów szkolnych oraz namalowany przez niego w tamtym czasie obraz. 
Serdecznie dziękujemy za ciekawie spędzony czas!
 
Wojciech Jóźwiak laureatem Olimpiady Historycznej
13.04.2022.
Z ogromną radością informujemy, że Wojciech Jóźwiak, uczeń klasy 3A (matematyczno-fizycznej) został LAUREATEM XLVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY HISTORYCZNEJ.
Etap centralny rozegrany został 2 kwietnia w Toruniu i w dniach 7-10 kwietnia w Gdańsku.
Opiekunem Wojtka jest pan Witold Krzeszewski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!!!
 
Martyna Kumor laureatką Olimpiady Wiedzy Chemicznej
08.04.2022.
Miło nam poinformować, że Martyna Kumor z klasy 3g została LAUREATKĄ OLIMPIADY WIEDZY CHEMICZNEJ, zorganizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczennica z powodzeniem przeszła trzy etapy olimpiady. Jako laureatka klasy maturalnej Martyna wygrała indeks na kierunki prowadzone przez Wydział Chemii UJ. Uczennica zdecydowała się na kierunek Chemia Medyczna.
 Opiekunem Martyny jest p. Agnieszka Kamińska. Serdecznie gratulujemy.
 
II POWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNO-CHEMICZNY
02.04.2022.
Dnia 1 kwietnia 2022 roku w I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbył się  II Powiatowy Konkurs Biologiczno-Chemiczny pt. „W zdrowej diecie…nasza moc!” skierowany dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 44 uczestników z włocławskich szkół, Lubienia Kujawskiego, Lubrańca, Brześcia Kujawskiego, Cyprianki i Lubania. Wydarzenie zostało objęte patronatem  Studenckiego Koła Naukowego Chemików, działającego na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którego przedstawiciele : Magdalena Grzegórska, Paweł Nowak (absolwent LZK), Aleksandra Zglejszewska, Aleksander Smolarkiewicz-Wyczachowski (absolwent LZK) byli obecni podczas trwania konkursu. Po jego zakończeniu zaprezentowali niezwykle widowiskowy pokaz chemiczny.

Czytaj całość
 
LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO DRUGIEGO ETAPU KONKURSU "LET'S LEARN&IDIOMS"
27.03.2022.
Z przyjemnością publikujemy listę osób zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu języka angielskiego "Let's learn...idioms".
Informujemy, że test wiedzy odbędzie się 5 kwietnia 2022 roku o godzinie 12.30 w gmachu Liceum Ziemi Kujawskiej.
Serdecznie zapraszamy! 

Czytaj całość
 
Zebrania z rodzicami 23.03.2022
20.03.2022.
Uprzejmie informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się wyjątkowo w środę 23 marca 2022 roku o godzinie 17.00. Dla klas maturalnych odbędą się one stacjonarnie, w szkole. Bardzo prosimy rodziców maturzystów o obecność - będą omawiane najważniejsze procedury maturalne.
Zebrania pozostałych klas mają charakter drzwi otwartych - nauczyciele uczący w danej klasie będą do Państwa dyspozycji na rozmowy indywidualne w godzinach 17.00-18.00.
 
Koncert dla Ukrainy z udziałem naszej absolwentki
16.03.2022.
19.03.2022 o 18:00 w Klubie Zazamcze odbędzie się koncert ,,Włocławek Rockowo dla Ukrainy". Podczas koncertu zbierane będą również artykuły higieny osobistej i ręczniki dla uchodźców z Ukrainy.
Zagrają:
- Heaven Rock - włocławski zespół grający covery polskiej i zagranicznej muzyki rockowej, w składzie: Julia Szczepańska - wokal, Sławek Suchowiecki - gitara, Wojtek Suchowiecki - gitara basowa, Wiktor Wawrzonkoski - perkusja
Czytaj całość
 
Wykład w ramach współpracy z Wydziałem Prawa UMK
16.03.2022.
W ramach współpracy naszej szkoły z  Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu od dzisiaj rusza seria wykładów na platformie  MS TEAMS w związku z realizacją projektu spotkań z prawem.  Zaczynamy od wykładu dra hab. Jerzego Lachowskiego "Czy za każdy czyn przestępny/przestępstwo należy się kara? " 
Pierwszy wykład odbędzie się już dziś od godz. 16:00  do godz. 16:30
 
Sukcesy w Olimpiadzie Teologii Katolickiej
10.03.2022.
W dniu 09 marca 2022 roku na terenie diecezji włocławskiej odbyły się zawody II stopnia (etap diecezjalny) XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych pod hasłem „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Etap ten został przeprowadzony w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku. Organizatorem tego etapu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Włocławskiej. Do tego etapu z I Ogólnokształcącego Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku awansowali trzej uczniowie: Martyna Kumor (klasa 3g), Stanisław Kołodziejczak (klasa Ie) oraz Marta Becker (klasa IIe). Są to uczniowie ks Łukasza Dzikiewicza i p.Sebastiana Czyżniaka. 
Czytaj całość
 
Sukcesy w konkursie plastycznym
09.03.2022.
8 marca 2022 r. pięć naszych, utalentowanych plastycznie uczennic brało udział w konkursie na ilustrację do utworu Marii Konopnickiej. Powstały przepiękne prace, które można obejrzeć na naszym Fanpage.
 Z ogromną radością  informujemy, że Alicja Gradowska z klasy 2 A zajęła I miejsce, Patrycja Stefańska z klasy 1 A II miejsce, a Zuzanna Adamska z klasy 1 B zdobyła wyróżnienie. Konkurs organizowało Liceum Marii Konopnickiej.
Serdecznie gratulujemy!!!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 1177
lzk


lzk


lzk

Facebook