I Bal Absolwenta i Sympatyka LZK
12.03.2023.
18 lutego 2023 roku, w ostatnią sobotę karnawału w gościnnych progach restauracji hotelu Aleksander odbył się I Bal Absolwenta i Sympatyka LZK. Impreza okazała się nadzwyczaj udana - oprócz dobrej zabawy mieliśmy okazję uczestniczyć w quizie o LZK, a także licytacji grafiki artysty plastyka Grzegorza Bieniasa. Suma, jaką wylicytowano (1750zł!) zasili konto stypendium Primus Inter Pares. Jest to stypendium od Koła Wychowanków GZK-LZK wręczane podczas rozpoczęcia roku szkolnego najlepszemu absolwentowi szkoły z minionego rocznika.
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach grono uczestników imprezy będzie coraz liczniejsze! 
Serdecznie dziękujemy za udział w balu i wielkie serce!
 
Drużynowe Mistrzostwa Szkół Średnich o Puchar Dyrektora LZK
12.03.2023.
We wtorek 21 lutego w Klub "Stara Remiza" Centrum Kultury Browar B odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Średnich o Puchar Dyrektora LZK zorganizowane przez zespół projektowy Zwolnieni z Teorii- SzachMat ze wsparciem Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy. Spośród 7 szkół, które wzięły udział w turnieju, drużyna z naszej szkoły w składzie: Adam Stanowski, Julia Stanowska, Miłosz Balcerowski oraz Tadeusz Kozłowski zdobyła I miejsce. II miejsce zdobyło III Liceum im. Marii Konopnickiej, a III miejsce Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Dziękujemy za wspaniałą rywalizację i dobrą zabawę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom! 
 
XV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego
12.03.2023.
XV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego - jak co roku biorą w nim udział uczniowie LZK. W piątek 24 lutego 2023 roku Oliwia Ciesielska, Bianka Puzio, Wiktor Młynarkiewicz i Marek Seklecki wzięli udział w konkursowych zmaganiach w pracowni CK Browar B we Włocławku. Ogłoszenie wyników 4 kwietnia podczas wernisażu.
 
"Warsztaty praktyczne dla licealistów - zajęcia w Collegium Medicum
12.03.2023.
W czwartek 16 lutego 2023 roku uczniowie z klasy 4B pod opieką p. Małgorzaty Bisagi udali się na "Warsztaty praktyczne dla licealistów" objęte patronatem Prezydenta Bydgoszczy, zorganizowane przez Wydział Farmaceutyczny, Collegium Medicum w Bydgoszczy, . Zajęcia odbyły się w ramach współpracy Liceum Ziemi Kujawskiej z Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Tym razem nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w "Praktycznych warsztatach w Katedrze Chemii Leków, Katedrze Toksykologii i Bromatologii oraz Katedrze Chemii Organicznej".
Niezwykle ciekawe zajęcia pozwoliły uczniom między innymi na identyfikację takich związków wchodzących w skład leków, jak: kwas askorbinowy, salicylowy czy siarczan cynku, destylację ekstraktu z buraka w celu uzyskania i oznaczenia alkoholu oraz wiele innych.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty!
 
Radzimy jak radzić sobie ze stresem!
12.03.2023.
Ponad pięćdziesięciu uczniów I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku na przełomie grudnia 2022 i stycznia 2023 brało udział w zajęciach z zakresu symulacji medycznej pt. Radzenie sobie ze stresem w sytuacji zagrożenia życia/kryzysu zdrowia w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznych naszej Uczelni. Zajęcia, które były prowadzone przez nauczyciela Wydziału Nauk o Zdrowiu mgr Natalię Grączewską z udziałem studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Nauk o Zdrowiu, zostały zrealizowane w ramach społecznego projektu ,,Astressual", koordynowanego przez uczniów LZK.
 
Kamil Piotrkiewicz i Adam Stanowski w finale Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej!
12.03.2023.
Z radością informujemy, że uczniowie klas 3A Kamil Piotrkiewicz oraz 4A Adam Stanowski zostali zakwalifikowani do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Jest to pierwszy raz w historii szkoły, kiedy naszym uczniom udaje się zakwalifikować aż tak daleko.
Opiekunem merytorycznym chłopaków jest p. Tatiana Glapiak.
Serdecznie gratulujemy!
 
KREATYWNIE W LZK - W CZASIE FERII UCZNIOWIE SIĘ NIE NUDZĄ!
12.03.2023.
We wtorek 31.01.2023 roku grupa uczennic z klasy 1B wzięła udział w warsztatach decoupage w stylu prowansalskim, które zostały wylicytowane na jednej z aukcji WOŚP w Liceum Ziemi Kujawskiej. Warsztaty poprowadziła pani Edyta Hankowska - Czerwińska, zapewniając wszystkie materiały z prywatnych zasobów. Dziewczyny w czasie pięciu godzin bardzo intesywnych zajęć nauczyły się kilku technik: malowania bez zacieków, przecierek na farbie, zwanych shabby chic, naklejania motywów, wykonywania transferu dowolnego wydruku, malowania wzoru przez szablon i wreszcie lakierowania. W efekcie powstały piękne serca z motywami kwiatowymi i wzorem na odwrocie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie bardzo zdolnych  dziewcząt i świetne wykorzystanie każdej chwili warsztatów.
Uzyskane efekty, jak na tak krótki czas, są wręcz rewelacyjne! 
Warsztaty polecają się  za rok podczas kolejnych aukcji WOŚP w naszej szkole! 
 
LZK Złotą Szkołą w rankingu czasopisma Perspektywy!
12.03.2023.
Z ogromną radością informujemy, że wyniki maturalne naszych uczniów pozwoliły w tym roku na otrzymanie prestiżowego tytułu ZŁOTEJ SZKOŁY Rankingu czasopisma Perspektywy. Po raz kolejny jesteśmy najwyżej uplasowaną szkołą licealną we Włocławku. 
W rankingu liceów ogólnokształcących zajęliśmy 146 miejsce w Polsce (wyżej o 68 pozycji od zeszłego roku).
W rankingu olimpijskim zajęliśmy 104 miejsce (6 miejsc wyżej niż rok temu) i jesteśmy jedyną sklasyfikowaną w nim włocławską szkołą.
Ranking maturalny to miejsce 144 (84 miejsca wyżej niż rok temu).
W dniu 26 stycznia 2023 roku dyrektor LZK, pani Małgorzata Bisaga odebrała w  w Bydgoszczy z rąk Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty pana Marka Gralika pamiątkową statuetkę za zajęcie wysokiego miejsca w Rankingu czasopisma "Perspektywy" 2023. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy siedmiu najlepszych szkół licealnych w województwie oraz dyrektorzy  najlepszych techników (w tym dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku - gratulujemy!)
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom. Dziękujemy Rodzicom za wspieranie młodzieży w trudnej drodze do matury i pomoc w rozwijaniu ich pasji.

 
Koncert "Nie jesteś sam"
12.03.2023.
26 stycznia 2023 roku społeczność LZK miała ogromną przyjemność uczestniczyć w koncercie "Nie jesteś sam" - zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, szkolną grupę wolontariatu OneHelp i uczestników projektu Listeen odbywającego się w ramach Zwolnieni z Teorii. Graliśmy i śpiewaliśmy dla WOŚP, dlatego też do naszej auli zawitał szef sztabu WOŚP Włocławek - Damian Olszewski. 
Jak wiemy, muzyka jest lekiem na całe zło, stąd koncert wypełniony był pięknymi piosenkami brawurowo wykonanymi przez LZKowiczów - wokalistów i muzyków. Na zakończenie koncertu poznaliśmy zwycięzców szkolnych licytacji, które trwały przez ostatni tydzień i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Cały dzień zbieramy też pieniądze do puszek WOŚP ❤️
Zapraszamy na nasz Instagram - tam obejrzycie fragmenty występów! 
 
Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za osiagnięcia sportowe
12.03.2023.
26.01.2023 roku w Toruniu odbyło się oficjalne wręczenie nagród Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. Wśród nagrodzonych jest nasza uczennica Maja Woźniak z klasy 1b i nauczycielka wychowania fizycznego w LZK - pani Martyna Dobrosielska, trenerka Mai.
Serdeczne gratulacje! 
 
Termin przyjmowania i modyfikowania deklaracji maturalnych
02.02.2023.
Szanowni maturzyści i absolwenci,
przypominamy, że we wtorek, 7 lutego 2023 roku o godzinie 15.00 mija termin przyjmowania i dokonywania zmian w deklaracjach maturalnych.
Zmian dokonujemy wyłącznie w szkole. 
Absolwenci lat poprzednich -  deklaracje składamy na stronie https://wyniki.edu.pl/login  wykorzystując do tego profil zaufany lub dane do logowania wygenerowane przez sekretariat szkoły.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 1248
lzk


lzk


lzk

Facebook