lzk
Zjazd Absolwentów

Matura 2022

Deklaracja maturalna


Komunikat dla maturzystów
23.05.2020.
Absolwenci, którzy aplikować będą na wyższe uczelnie za granicą, gdzie warunkiem przyjęcia jest wynik z części ustnej egzaminu maturalnego z języka nowożytnego lub języka polskiego, w terminie do 25 maja 2020 r., przekazują informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu  do dyrektora szkoły wypełniając załącznik 28_1905.
Informacja ta może zostać przekazana osobiście, drogą elektroniczną (mailem) albo faksem. W informacji absolwent wypełnia również oświadczenie oraz dołącza dokumenty poświadczające konieczność przedstawienia wyniku z części ustnej egzaminu maturalnego w  postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Dokumentem poświadczającym taką konieczność może być np. wydruk ze strony internetowej uczelni, skan z przewodnika po rekrutacji z danej uczelni, pismo z danej uczelni, które zdający otrzymał jako potwierdzenie gotowości przyjęcia go na I rok studiów, pod warunkiem uzyskania wyniku również z egzaminu w części ustnej.
 
Konsultacje
21.05.2020.
Drodzy Uczniowie,
Od 25 maja 2020 roku ruszamy w szkole z konsultacjami dla maturzystów, a od 1 czerwca z konsultacjami dla pozostałych uczniów. W załącznikach znajdziecie szczegółową procedurę oraz harmonogram konsultacji.
Udział w zajęciach jest dobrowolny. Zapewniamy przestrzeganie wszystkich zalecanych norm sanitarnych.
 
ZWROT KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI - MATURZYŚCI
21.05.2020.

Uwaga Maturzyści,
od 25 maja specjalnie dla Was otwieramy częściowo bibliotekę i bardzo prosimy o zwrot wypożyczonych materiałów. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie dogodną chwilę, żeby zajrzeć do szkoły i oddać książki z zachowaniem wszystkich reguł bezpieczeństwa sanitarnego. Zachęcamy do skorzystania z podanych poniżej dyżurów.

Biblioteka otwarta będzie w następujących godzinach:
25 maja (poniedziałek)  10.00 -12.00
26 maja (wtorek)           10.00 -12.00
27 maja  (środa)            12.00 -14.00
28 maja  (czwartek)       12.00 -14.00

Jednocześnie informujemy o obowiązujących procedurach:
1.Wchodząc do biblioteki należy zdezynfekować ręce (zapewniamy płyn do dezynfekcji).
2.Przebywający w bibliotece zobowiązani są nosić jednorazowe rękawiczki oraz maseczki zakrywające usta i nos lub przyłbice.
3.Przy ladzie bibliotecznej jednorazowo może przebywać 1 osoba.
4.W bibliotece i na korytarzu należy zachować bezpieczny odstęp ( 2 metry).
Zapewniamy, że książki zwrócone przez czytelników podlegają trzydniowej kwarantannie.

 
KANGUR MATEMATYCZNY 2020
18.05.2020.
Drodzy Uczniowie, 
w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 przeprowadzony zostanie drogą internetową. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: https://www.kangur-mat.pl 
Szkolnym koordynatorem konkursu jest pani Urszula Leszek. 
Uczestnicy konkursu otrzymali drogą mailową dane do logowania. W razie braku takiego maila bardzo prosimy o kontakt z koordynatorem konkursu.
 
LZK Srebrną Europejską Szkołą Praworządności 2020 r.!
05.05.2020.
Z ogromna przyjemnością zawiadamiamy, że Wysoka Kapituła IX Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2020 roku przyznała Liceum Ziemi Kujawskiej status SREBRNEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2020 r.  jako placówki, w której edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i/lub historyczna stoi na wysokim poziomie.
Jest to wynikiem sukcesów w olimpiadach społeczno - prawnych i  zajęciem wysokiego miejsca w Polsce przez LZK w IX Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim 2020 roku.
Serdecznie gratulujemy naszym nauczycielom i uczniom!
 
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
28.04.2020.
Drodzy Uczniowie!
Do 24 maja kontynuujemy zdalne nauczanie.
Matury zostały przełożone na czerwiec, dlatego planowane dni wolne związane z przeprowadzeniem egzaminów maturalnych również zostają przesunięte na 8,9,10 czerwca 2020 r.
W dniach 4,5,6 maja klasy I i II mają lekcje zgodnie z planem.
30.04.2020r. - pozostaje dniem wolnym od zajęć.
Dyrektor Szkoły
 
Świadectwa ukończenia szkoły
23.04.2020.
Drodzy Maturzyści, serdecznie gratuluję uzyskanych wyników, cieszę się, że wszyscy uczniowie ukończyli szkołę. Ze względu na utrzymujący się stan epidemiczny w Polsce, w trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, nie odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego planowana na 24 kwietnia 2020r. Osoby, które potrzebują świadectwo i chcą odebrać je w dniu jutrzejszym, proszę o kontakt telefoniczny ( 232 29 55 ) lub mailowy ( kontakt@lzk.pl) w celu umówienia się na konkretną godzinę. Z pozostałymi chcielibyśmy spotkać się w szkole, by osobiście pogratulować wspaniałych wyników, w najbliższym możliwym terminie, o którym poinformujemy na naszej stronie internetowej. Dyrektor Szkoły Małgorzata Bisaga
 
XII ZJAZD GZK-LZK
19.04.2020.
W związku z przedłużającym się stanem epidemicznym w Polsce, Komitet Organizacyjny podjął decyzję o przesunięciu terminu zjazdu na 19.09.2020 r. Mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli bezpiecznie świętować jubileusz 120-lecia szkoły. 
Serdecznie zapraszamy.
 
Nowe dyżury psychologów
17.04.2020.
Uprzejmie informujemy, że uległy zmianie godziny dyżurów psychologów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla osób objętych kwarantanną. Z nowym harmonogramem można zapoznać się na stronie poradni: 
 
Życzenia świąteczne
09.04.2020.
Szanowni Państwo, drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie i Absolwenci,

Niech przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego napełni wszystkich wiarą i radością. Życzę zdrowia i wytrwałości w tych trudnych chwilach, a niezwykła atmosfera Wielkiej Nocy niech doda Wam otuchy i nadziei na lepszą przyszłość.

Chciałabym podziękować nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i odpowiedzialność oraz wsparcie w realizacji zdalnego nauczania.

Raz jeszcze życzę spokojnych Świąt, chwili wytchnienia i pogody ducha.

Małgorzata Bisaga

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego

im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku

 
Wyniki XII Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego
03.04.2020.
3 kwietnia był dniem, w którym miał odbyć się wernisaż i gala rozdania nagród XII Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego. Z powodów epidemiologicznych uroczystości przesunięto na czas nieokreślony, ale opublikowano dziś listę laureatów. Z ogromną przyjemnością informujemy, że Franciszek Ratajczyk, uczeń klasy 2 B o profilu matematyczno-fizycznym, został po raz kolejny wyróżniony w tym konkursie.
Serdecznie gratulujemy!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 1177
lzk


lzk


lzk

Facebook