Olimpiada Teologii Katolickiej - Wiktoria Piotrowska zakwalifikowana do etapu centralnego!
06.03.2020.
Dnia 4 marca 2020 roku, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Kole, odbył się diecezjalny etap XXX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Dumni z Ewangelii i Polski”. W etapie szkolnym wzięło udział 402 uczniów z 47 szkół ponadpodstawowych z naszej diecezji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 48 uczestników (w tym troje uczniów z naszej szkoły). Pierwsze miejsce w etapie diecezjalnym zajęła uczennica klasy IIe naszej szkoły Wiktoria Piotrowska.
Trzy osoby z największą ilością punktów uzyskały kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2020 roku w Przemyślu.
Opiekunem naszych uczniów jest p. Sebastian Czyżniak.
 Finalistom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.
 
Wymiana międzynarodowa z Hiszpanią
03.03.2020.
W dniach od 03 marca do 10 marca 2020 roku w naszej szkole dojdzie do pierwszej wymiany międzynarodowej. Gościć będziemy 12-osobową grupę młodzieży z Hiszpanii. Uczniowie szkoły średniej I.E.S Entresierras z miejscowości Purchena, Almeria odwiedzą naszą szkołę w ramach wymiany będącej zwieńczeniem projektu z języka angielskiego "Our Everyday Lives".
Czytaj całość
 
"Dzień polarny" na UMK
03.03.2020.
27 lutego uczniowie naszej szkoły rozszerzający geografię, pod opieką Pani Profesor Grażyny Martynowicz oraz Pani wicedyrektor Edyty Hankowskiej - Czerwińskiej wybrali się na "Dzień polarny", organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie wysłuchali trzech, bogato ilustrowanych wykładów dotyczących Spitsbergenu, Islandii, Antarktyki i Arktyki.
Przy okazji wydarzenia odbyło  się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Świat śniegu i lodu", w którym została wyróżniona uczennica klasy II D Kornelia Gębicka. Gratulujemy!
 
Belind
03.03.2020.
W miniony czwartek w Szkole Podstawowej Nr 19 we Włocławku odbył się długo oczekiwany mecz goalball organizowany przez naszą grupę projektową. Po raz pierwszy w historii miasta, mieszkańcy mieli okazję przekonać się jak wygląda ta unikalna dyscyplina paraolimpijska przeznaczona dla osób niewidomych. Profesjonalna drużyna Goalball Bydgoszcz zapewniła świetne widowisko.

Czytaj całość
 
50 Olimpiada Języka Polskiego
02.03.2020.
W dniu 29 lutego 2020 roku w Toruniu odbyła się część ustna eliminacji okręgowych 50 Olimpiady Języka Polskiego. W części tej udział wzięli następujący uczniowie: Aleksandra Rzadkowolska kl 2 F, Roksana Mularska kl. 3 F i Zofia Sztandera kl. 2 F. 
Wszystkie nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę, a Aleksandra Rzadkowolska została wytypowana przez komisję okręgową do zawodów finałowych w Warszawie.
Opiekunem olimpijczyków jest p. Romana Wasielewska.
Serdecznie gratulujemy!
 
Wykład otwarty o Chinach
01.03.2020.
W dniu 6 marca 2020 roku (piątek) o godzinie 11.40 zapraszamy na wykład otwarty pt "Chiny - podstawy podstaw", będący pierwszym z cyklu wykładów zorganizowanych z okazji 120-lecia Liceum Ziemi Kujawskiej. Prelegentem będzie inż. Janusz Jagielski, absolwent naszej szkoły.
Absolwentów i sympatyków LZK bardzo prosimy o zgłoszenie uczestnictwa drogą mailową lub telefoniczną ( kontakt@lzk.pl 54 232 29 55), ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

 
Fit on
26.02.2020.
W sobotę 22 lutego we Wzorcowni odbył się event, zorganizowany przez uczennice z klasy 1 A, które w ramach "Zwolnionych z Teorii" stworzyły projekt Fit On. Podczas wydarzenia włocławianie mieli możliwość konsultacji z dietetykiem, wysłuchania wielu ciekawych wywiadów – między innymi z trenerami personalnymi – oraz spróbowania pysznych i zdrowych smakołyków. Główną atrakcją były wyścigi LED-owe, czyli konkurs z rowerami stacjonarnymi. Biorąc w nim udział, można było zdobyć wartościowe nagrody. 
Event cieszył się wielkim zainteresowaniem.
Życzymy powodzenia podczas finału w Warszawie!
 
Koncert "Być jak LZK"
17.02.2020.
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku oraz Koło Wychowanków GZK-LZK mają zaszczyt zaprosić na koncert pt. "Być jak LZK", inaugurujący jubileusz 120-lecia istnienia Alma Mater, który odbędzie się 21 lutego 2020 roku o godz. 17.00 w auli szkoły przy ulicy Mickiewicza 6. 
Czytaj całość
 
Mateusz Pruchnicki w finale kolejnej olimpiady!
05.02.2020.
Z ogromną radością informujemy, że Mateusz Pruchnicki, uczeń klasy 3 C o profilu biologiczno-chemicznym, zakwalifikował się do etapu centralnego XLVI Olimpiady Historycznej. Jest to już drugi, po Olimpiadzie Wiedzy  o Polsce i Świecie Współczesnym, finał, w którym weźmie udział Mateusz!
Do eliminacji okręgowych Olimpiady Historycznej zakwalifikowano w sumie 117 uczniów, w tym 14 z naszej szkoły. Etap pisemny odbył się 11 stycznia 2020 roku w Toruniu. Do etapu ustnego, który odbył się 24 stycznia 2020 roku, dopuszczono czworo naszych uczniów: Alicję Pawińską (kl. 1 H), Aleksandrę Rzadkowolską (kl. 2 F), Magdalenę Bonawenturską (kl. 2 F) i Mateusza Pruchnickiego (kl. 3 C).
Mateusz za pracę pisemną i odpowiedź ustną uzyskał maksymalną liczbę punktów - 100 .
Opiekunem uczniów jest pan Witold Krzeszewski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach centralnych, które odbędą się na początku kwietnia w Gdańsku!
 
Mateusz Pruchnicki w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
30.01.2020.
Z dumą zawiadamiamy, że uczeń klasy 3 c o profilu biologiczno-chemicznym, Mateusz Pruchnicki, zakwalifikował się do eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Eliminacje okręgowe odbyły się 25 stycznia 2020 roku na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Opiekunem Mateusza jest p. Renata Zielińska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
 
ZEBRANIA Z RODZICAMI I ZEBRANIE RADY RODZICÓW
21.01.2020.
Szanowni Rodzice,
W dniu 23 stycznia 2020 roku o godzinie 17.00, odbędą się zebrania śródroczne z wychowawcami klas. Wykaz sal wywieszony będzie w holu, przy wejściu do szkoły oraz w gablocie na 1 piętrze (naprzeciwko biblioteki).
O godzinie 16.30 zapraszamy przewodniczących trójek klasowych do sali 7 na zebranie Rady Rodziców.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 1135
lzk


lzk


lzk

Facebook