ZEBRANIA Z RODZICAMI I SPOTKANIE Z DYREKTOREM SZKOŁY
06.09.2021.
Szanowni Państwo,
w czwartek 9 września  2021  odbędą się zebrania z wychowawcami oraz spotkanie z dyrektorem z rodzicami następujących klas:

Czytaj całość
 
Stypendia Fundacji ANWIL
07.09.2021.
Już po raz siódmy Fundacja ANWIL dofinansuje rozwój indywidualnych uzdolnień nastolatków, którzy mogą pochwalić się doskonałymi wynikami w nauce, wybitnymi osiągnięciami sportowymi i artystycznymi, a także mają na swoim koncie aktywności wolontariackie. 
Szczegóły programu stypendialnego http://fundacjaanwil.pl/primi_inter_pares
 Termin nadsyłania wniosków upływa 24 września br.
 
Stypendium szkolne
07.09.2021.
Wnioski o stypendium należy złożyć w terminie od dnia 01.09.2021r. do dnia 15.09.2021r. w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, pokój 3A (parter bud. B). Wypełnione wnioski wraz z kompletem dokumentów można również wrzucać do urny w holu Urzędu lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu (ważna data stempla pocztowego) z dopiskiem „stypendium szkolne”.


Czytaj całość
 
Nabór na stypendia Humaniści na start! oraz Prymus Pomorza i Kujaw na rok szkolny 2021/2022
07.09.2021.
"Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów "Prymus Pomorza i Kujaw" oraz „Humaniści na start!” Nabór trwa od 1.09.2021 do 30.09.2021r. 
Regulaminy przyznawania stypendiów oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej https://prymus.kujawsko-pomorskie.pl/ oraz https://humanisci.kujawsko-pomorskie.pl/
Informacji na temat stypendiów udziela również pedagog szkolny Joanna Drzewiecka.
 
NARODOWE CZYTANIE 2021 -Gabriela Zapolska - "Moralność pani Dulskiej"
03.09.2021.
W piątek 3 września 2021 r. w LZK podczas długiej przerwy uczniowie klasy 3 D zaprezentowali, przygotowane z panią profesor Romaną Wasielewską, czytanie tragifarsy kołtuńskiej Gabrieli Zapolskiej. Utwór napisany w 1906 roku wydaje się nadal bardzo aktualny. 


W rolę Anieli Dulskiej wcieliła się Julia Gabrychowicz, Hanki - Kinga Szałczyńska, Hesi - Maja Gumowska, Meli - Maria Skibińska, Zbyszka - Miłosz Dąbek. Aktorzy przygotowali również stroje i rekwizyty, co zostało uwiecznione podczas sesji fotograficznej w bibliotece szkolnej.
Zachęcamy do czytania!
 
Komunikat dla uczniów
01.09.2021.
Drodzy Uczniowie,
w związku z pandemią, od dnia 2 września wchodzicie do szkoły następującymi wejściami:
Klasy pierwsze - wejście główne, a następnie schodami prawego skrzydła schodzicie do szatni.
Klasy drugie i trzecie - wejście bramą prosto do szatni.
Wyjście ze szkoły - wyłącznie przez bramę.

Przypominamy, że do wchodzenia z szatni na górę służą wyłącznie schody lewego skrzydła (na końcu, przy sklepiku).
 
Od 2 września wszystkich uczniów obowiązuje MIĘKKIE obuwie zmienne (kapcie). Do przechowywania butów oraz kapci służą worki - nie ustawiamy butów na podłodze w szatni!
W przestrzeni wspólnej (korytarze itp) obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką. Maseczki można zdjąć w sali, po zajęciu miejsca przy stoliku. Przy wejściu do szkoły ustawione są stacje z płynem dezynfekcyjnym. Znajduje się on również w każdej sali lekcyjnej, toalecie,  bibliotece i innych pomieszczeniach. Bardzo prosimy dezynfekować ręce zaraz po wejściu do szkoły i zawsze w razie takiej potrzeby.
Wszystkim życzymy dużo, dużo zdrowia i mimo niełatwego czasu, z radością czekamy na Was w szkole!

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22
29.08.2021.
Drodzy uczniowie,
rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w środę 1 września na dziedzińcu szkoły (w razie deszczu w sali gimnastycznej). Przychodzimy w dwóch turach: 
9.00 - klasy pierwsze, kl. 2 A, B C i D oraz kl. 3 A 
10.00 - klasa 2 E, 3 B, C, D, E, F, G i H
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wychowawcy wraz z uczniami przechodzą do sal na krótkie spotkania organizacyjne. 
Z radością ujrzymy oblicza drugo- i trzecioklasistów oraz powitamy nowych uczniów w naszej szkole! Niech ten rok obfituje w nowe, cenne doświadczenia, a nauka niech będzie dla Was przyjemnością. Tymczasem wykorzystajcie aktywnie ostatnie dwa dni wakacji. Do zobaczenia!
 
KOMUNIKAT DLA KLAS PIERWSZYCH
23.08.2021.
Drodzy Pierwszoklasiści,
w poniedziałek, 30 sierpnia 2021 roku o godzinie 12.00 odbędą się spotkania z wychowawcami klas, a zaraz po nich obowiązkowy test z języka angielskiego, kwalifikujący do odpowiedniej grupy. Wychowawcy na spotkaniu poinformują Was o salach, w których będziecie pisać test.
Spotykamy się na wewnętrznym dziedzińcu szkoły (przechodzimy przez hol na dziedziniec przy boiskach). W razie deszczu pozostajemy w holu.

 
GALA KONKURSU "PRZEDSIĘBIORSTWO NA MEDAL"
15.07.2021.
14 lipca 2021 r. w Zakładzie Zarządzania Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku odbyła się uroczysta Gala konkursu „Przedsiębiorstwo na medal” podczas której nagrodzono 8 firm z regionu.
Podczas uroczystości wyróżniono również 8 maturzystów, decydujących o tym, które przedsiębiorstwa w plebiscycie zostaną zgłoszone. Oceny  zgłoszeń przesłanych przez maturzystów dokonywała kapituła w składzie wykładowców Zakładu Zarządzania PUZ we Włocławku. Z przyjemnością informujemy, że spośród ośmiu osób aż cztery maturzystki z klasy 3 B oraz 3 E LZK otrzymały nagrody. Są to: Zuzanna Balukiewicz, Natalia Krzeszewska, Julia Gadziomska i Martyna Procelewska.
Serdecznie gratulujemy!
 
MATURA NA POZIOMIE ROZSZERZONYM 2021
08.07.2021.
Z ogromna radością informujemy, że maturzyści z LZK napisali najlepiej we Włocławku maturę rozszerzoną 2021 z następujących przedmiotów:
• BIOLOGIA
• MATEMATYKA
• HISTORIA
• GEOGRAFIA
• JĘZYK ANGIELSKI
• INFORMATYKA
• FIZYKA
Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom! Bez Waszej ciężkiej pracy nie byłoby to możliwe!

 
WYNIKI EGZAMINÓW MATURALNYCH 2021
06.07.2021.
W dniu 5 lipca 2021 roku odbyło się wręczenie zaświadczeń maturalnych. Z dumą ogłaszamy, że wyniki, jakie uzyskali nasi tegoroczni maturzyści są znacznie wyższe od średniej województwa kujawsko-pomorskiego oraz całego kraju. Aż 89 uczniów uzyskało wynik 100% z matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego w zakresie podstawowym.  Jest to 47 „setek” więcej, niż w roku ubiegłym! 

Drodzy Uczniowie! Serdecznie gratulujemy i życzymy dobrego wyboru dalszej drogi życiowej. Niech studia, które wybierzecie będą realizacją Waszych zainteresowań i pozwolą Wam znaleźć stabilną, satysfakcjonującą pracę. Trzymamy za Was mocno kciuki! Poniżej przedstawiamy wykresy pokazujące wyniki uczniów LZK na tle województwa oraz całego kraju:

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 1248
lzk


lzk


lzk

Facebook