PRÓBNE EGZAMINY MATURALNE Z OKE
01.04.2020.
Drodzy uczniowie,

W dniach 2 - 8 kwietnia 2020 odbędą się próbne egzaminy maturalne. Arkusze oraz towarzyszące im materiały pobieracie bezpośrednio ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.gov.pl lub ze strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku www.oke.gda.pl  według następującego harmonogramu:


Czytaj całość
 
Być jak LZK!
29.03.2020.
 
 
Dyżur pedagoga
24.03.2020.
Uprzejmie informujemy, że pedagog szkolny pozostaje do dyspozycji uczniów i rodziców drogą mailową. W razie potrzeby bardzo proszę o kontakt przez moduł Wiadomości w Dzienniku elektronicznym.
 
DYŻURY PSYCHOLOGÓW I ZALECENIA DLA UCZNIÓW
18.03.2020.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zaleceniami dla uczniów oraz rozkładem dyżurów psychologów, które otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Włocławek.
Apel do uczniów
Dyżur psychologów
 
Koncert Być jak LZK!
24.03.2020.
LZK świętuje!!! – tak można by podsumować koncert Być jak LZK!, inaugurujący obchody jubileuszu 120-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. Aula szkoły wypełniona była po brzegi zaproszonymi Gośćmi, Gronem Pedagogicznym, emerytowanymi Nauczycielami, Absolwentami, obecnymi Uczniami i ich Rodzicami. 
Czytaj całość
 
Komunikat dyrektora szkoły
23.03.2020.
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,
W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 roku, w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, z późniejszymi zmianami, dyrektor szkoły informuje, że od dnia 25 marca 2020 roku szkoła będzie realizowała swoje zadania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z aktualnym, tygodniowym planem zajęć. Komunikacja będzie się odbywać poprzez platformę edupolis.pl, zapewniającą dostęp do usług Microsoft Office 365, na której wszyscy uczniowie powinni mieć założone konta (link aktywacyjny wysyłany był uczniom na pocztę mailową w zeszłym tygodniu), przez dziennik elektroniczny, a także komunikatory typu Messenger. W ramach komunikacji wideogłosowej nauczyciele będą korzystać z programów Zoom lub Discord.
 
Prosimy wszystkich o aktywne uczestnictwo w zajęciach, na których będzie weryfikowana obecność.
Wszelkie komunikaty będą umieszczane na stronie szkoły oraz na Facebooku. Uczniów bardzo prosimy o codzienne logowanie się do dziennika elektronicznego i na stronę edupolis.pl w celu sprawdzenia wiadomości.

 
Zapraszamy na dyktanda.pl
20.03.2020.
Zespół dyktanda.pl zaprasza do korzystania z serwisu do rozwiązywania dyktand on-line.
Serwis umożliwia bezpłatną naukę ortografii. Aplikacja od razu wyświetla wynik z poprawności rozwiązanego dyktanda. Uczniowie którzy się zarejestrują i rozwiązują dyktanda będąc zalogowanym mają dostęp do historii swoich wyników w danym dyktandzie. Można w ten sposób mierzyć  postępy w nauce.

Każdy zarejestrowany użytkownik (uczeń lub nauczyciel) ma możliwość dodania swojego dyktanda do serwisu. Oczywiście dodane dyktando przechodzi moderację przed publikacją.
 
Urząd Marszałkowski zaprasza na gry.kujawsko-pomorskie.pl
20.03.2020.
Wirtualna wycieczka po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także quizy, kolorowanki i układanki – nauka poprzez zabawę to propozycja Urzędu Marszałkowskiego dla dzieci i młodzieży szkolnej pozostających w domach ze względu na epidemię. Gry edukacyjne udostępniamy na stronie internetowej gry.kujawsko-pomorskie.pl

Czytaj całość
 
Próbne matury z Politechniką Łódzką
18.03.2020.
Zgodnie z zapowiedziami, Politechnika Łódzka przygotowała bezpłatne matury próbne z matematyki, chemii i fizyki. Każdy maturzysta może przystąpić do rozwiązywania testów online na platformie www.infimat.p.lodz.pl .
Testy będą dostępne od dziś do niedzieli 22 marca 2020 roku.
 
TURNIEJ SZACHOWY
18.03.2020.
Drodzy uczniowie,
nauczyciele WF zapraszają chętne osoby do udziału w TURNIEJU SZACHOWYM, który odbędzie się w najbliższy czwartek 19 marca o godzinie 12.00.
Chcesz sprawdzić swoje umiejętności szachowe?
Zarejestruj się:
https://lichess.org/tournament/0rFZCKUe…

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/654087102087924/

Dodatkowe informacje proszę kierować do Adama Stanowskiego z klasy IA a.stanowski@wp.pl
 
Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
15.03.2020.
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!
W poniedziałek o 9.00 rusza Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. O 12.00 maturzyści będą mieli okazję skorzystać z interaktywnych lekcji online. Więcej wiadomości pod linkiem: https://edupolis.pl/otwieramy-wirtualna-szkole/
Przypominamy również, że mamy w tej chwili czas nauki zdalnej i nauczyciele będą się kontaktować z uczniami elektronicznie, przesyłając partie materiału do nauki, ćwiczenia itd. Wielu z nich już to zrobiło, lub będzie się starało nawiązać z uczniami kontakt w różny sposób: zakładając grupy na Facebooku, mailowo itp.
Bardzo prosimy o poważne potraktowanie tej przymusowej i bardzo ważnej dla zdrowia i życia wszystkich, przerwy. Nie opuszczajmy domów, poświęćmy czas na naukę, czytanie dobrych książek i oglądanie wartościowych filmów, abyśmy wkrótce mogli znów się spotkać w szkole.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 1135
lzk


lzk


lzk

Facebook