WIELKIE SZACHY W LZK
21.03.2023.
Grupa projektowa SzachMat, w której skład wchodzą uczniowie klasy 2a (Amelia Gajewska, Aleksandra Haśkiewicz, Maja Chojniak, Jakub Jagielski, Joachim Wiczyński) w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, zbudowała wielką szachownicę (o boku ponad 3m). W okresie letnim postawiona będzie na basenach otwartych w Parku na Słodowie. W ciągu roku szkolnego korzystać z niej będą uczniowie w naszej szkole.
Członkowie zespołu SzachMat właśnie zbierają ostatnie środki pieniężne, aby zamówić duże figury szachowe. Dziękujemy za każde wsparcie ze strony rodziców oraz innych sponsorów.
 
Turniej 10 kroków do LZK
21.03.2023.
I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych do udziału w turnieju "10 kroków do LZK". Turniej odbędzie się 03.04.2023 roku. 
Zbiórka uczestników i opiekunów w holu LZK o godzinie 10:45. Uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w różnych dyscyplinach. Celem turnieju jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych naszego liceum poprzez zabawę i rywalizację drużynową.
Zgłoszenia drużyn przyjmowane są drogą elektroniczną na adres kontakt@lzk.pl do dnia 27 marca 2023 roku. Szczegółowe informacje znajdują się w poniższym linku.

 
Zebrania z Rodzicami 23.03.2023
20.03.2023.
Uprzejmie informujemy, że w czwartek 23. marca 2023 roku  o godzinie 17.00 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas IV. Są to jednocześnie ostatnie zebrania przed zakończeniem szkoły w kwietniu 2023r
Rodzice klas 1-3 mają okazję do indywidualnych rozmów z nauczycielami dyżurującymi w swoich salach czy pokoju nauczycielskim
Serdecznie zapraszamy.
 
III Miejsce w Turnieju Maszyn Wiatrowych i awans do finału!
20.03.2023.
Mamy to!!! Drużyna z LZK zdobyła trzecie miejsce w Turnieju Maszyn Wiatrowych w Poznaniu i przechodzi do finału!!!
Zmagania młodych inżynierów z LZK na Turnieju Maszyn Wiatrowych przyniosły konkretne rezultaty: drużyna pań: Agata Gabrysiak, Anna Mroczkowska i Dominika Sobierajska wywalczyły trzecie miejsce w eliminacjach regionalnych do ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, które odbyły się w sobotę 18-go marca 2023 roku w Poznaniu. 

Czytaj całość
 
WERNISAŻ PROJEKTU VOLUNTEE(N)!!!
12.03.2023.
Projekt ,,Voluntee(n)" realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli i pracowników LZK na wernisaż wystawy ,,Jak mogę pomóc innym, czyli formy pomocy widziane oczami dziecka". 
Członkinie projektu, a zarazem uczennice naszej szkoły zapytały najmłodszych mieszkańców Włocławka i okolic, jak oni pojmują słowo ,,pomoc". Dzieci ze świetlic profilaktyczno-wychowawczych ,,Zachęta" oraz ,,Zapiecek" dzięki podarowanym przez projekt farbom i kartkom przelały swoje pomysły na papier. Celem akcji jest pokazanie, że pomaganie drugiej osobie wcale nie musi być trudne, że liczą się ,,małe" gesty, które dla naprawdę wielu mogą wiele znaczyć. 
Prace dzieci będzie można obejrzeć podczas wernisażu organizowanego przez projekt ,,Voluntee(n)" przy współpracy z Centrum Kultury ,,Browar B.".
Wernisaż: 13 marca 2023 r., godz. 17:00 CK Browar B
Czytaj całość
 
Prelekcja "Prowadzenie przedsiębiorstwa w czasie kryzysu"
12.03.2023.
Dnia 8 marca 2023 roku uczniowie LZK pracujący nad projektem "KryZysk" Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" zaprosili do wygłoszenia prelekcji pod tytułem "Prowadzenie przedsiębiorstwa w czasie kryzysu" Pana Marcina Lewandowskiego, przedsiębiorcę z firmy Polskie Zioła. Opowiedział on uczniom o swoich doświadczeniach i dał dużo cennych wskazówek, które pomogą przy prowadzeniu własnej działalności i nie tylko.
 
III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego pod tytułem ,,Lets learn&- Prepositional phrases
12.03.2023.
Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego pod tytułem ,,Let’s learn…- Prepositional phrases”. 
Wszystkie szczegóły dotyczące zasad udziału w tym wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej szkoły lzk.pl w zakładce „Konkursy”. 
Zachęcamy do udziału! 
 
GEOGRAFOWIE NA UMK
12.03.2023.
 8 marca 2023r. Centrum Badań Polarnych UMK kolejny już raz zorganizowało w Auli uczelni Dzień Polarny. Spotkanie miało charakter wykładów popularnonaukowych, które zaprezentowali podróżnicy i badacze regionów polarnych. Uczniowie klasy 1b oraz grupy z rozszerzeniem geografii 2b i 3b z ogromnym zainteresowaniem i przyjemnością wysłuchali prelekcji, a wcześniej odwiedzili Planetarium.
 Organizatorką wyjazdu była p. Grażyna Martynowicz.
 
JULIA BARAŃSKA W ELIMINACJACH CENTRALNYCH OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO!!!
12.03.2023.
 Z przyjemnością informujemy, że Julia Barańska z klasy III E została rekomendowana do zawodów centralnych LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W sobotę 4 marca odbyły się w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika eliminacje okręgowe OLiJP – etap ustny. Dwa tygodnie wcześniej Julia z powodzeniem zakończyła eliminacje okręgowe – etap pisemny, zdobywając jako jedyna maksymalną liczbę punktów z wypracowania. Świetnie zaliczyła również test wiedzy teoretycznoliterackiej i gramatycznej. W ostatnią sobotę, odpowiadając na pytania komisji z dziedziny historii i teorii literatury oraz nauki o języku, znalazła się wśród sześciu osób rekomendowanych do zawodów centralnych. 
Gratulujemy Julii i pani profesor Romanie Wasielewskiej, życząc sukcesu w Warszawie podczas kwietniowych zawodów centralnych.
 
WOJTEK ŚWIECZKOWSKI STYPENDYSTĄ MEN!!!
12.03.2023.
 7 marca 2023 roku w IV LO w Toruniu odbyła się gala Stypendystów Ministra Edukacji Narodowej , podczas której wręczono dyplomy uczniom szkół podstawowych, techników i liceów województwa kujawsko-pomorskiego za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe. Z dumą informujemy, że wśród nagrodzonych jest Wojciech Świeczkowski z kl. IVa, który łączy naukę i pasję sportową uzyskując sukcesy na mistrzostwach Polski i Europy w karate. W uroczystości w Toruniu Wojtkowi towarzyszyli rodzice i dyrektor Małgorzata Bisaga. 
Serdecznie gratulujemy, trzymamy kciuki za maturę i życzymy sukcesów sportowych!
 
Justyna w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. St.Jopka
12.03.2023.
W minioną niedzielę, 5.03, uczennica naszej szkoły, Justyna Masłowska, zaprezentowała swoje umiejętności wokalne w II etapie przesłuchań III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, organizowanego przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego, odbywających się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Justyna zmierzyła się ze zwycięzcami I etapu przesłuchań z Warszawy, Kotunia, Włocławka, Ciechanowa oraz Płocka, a jury ponownie doceniło jej talent, kwalifikując ją do ścisłego finału konkursu, który odbędzie się jesienią w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. Na co dzień Justyna jest artystką Zespołu Pieśni i Tańca "Kujawy", działającego w strukturach Centrum Kultury "Browar B." we Włocławku. 
Serdecznie gratulujemy!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 1248
lzk


lzk


lzk

Facebook