lzk
Zjazd Absolwentów

Matura 2022

Deklaracja maturalna


OGROMNY SUKCES LZK W OLIMPIADZIE "ZWOLNIENI Z TEORII"!
21.05.2022.
Jesteśmy dumni, że w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii zajęliśmy1 miejsce w województwie Kujawsko- Pomorskim, wysokie 8 miejsce w Polsce i jesteśmy jedyną szkołą z województwa wyróżnioną w Rankingu! Gratulujemy naszym uczniom zaangażowanym w projekty, ten sukces to ich zasługa!
 W finale ostatecznie walczyło pięć naszych projektów: ANGELstore, MediCare, tALLk, Wastelow(e) i Włappka. O dwóch zespołach, zdobywcach Srebrnych Wilków: ANGELstore i Wastelow(e) napiszemy w osobnych postach. Jeżeli ktoś myśli, że LZK to tylko nauka - jest w wielkim błędzie! Co roku kilkanaście zespołów projektowych pod opieką p. Tatiany Glapiak, nauczycielki przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce uczy się, jak zrobić coś ważnego dla innych, mogąc jednocześnie czerpać z tego zyski i przyjemność. Czy tego właśnie nie oczekujemy od swojej pracy w przyszłości? Nasza szkoła uczy w ten sposób zaradności i wychowuje ludzi przedsiębiorczych, wiedzących czego oczekują od życia i umiejących pracować w grupie. LZK to nauka, ale też umiejętności. Pamiętaj o tym Ósmoklasisto wybierając Swoje liceum!

Czytaj całość
 
OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2022
16.05.2022.
Z radością informujemy, że w dniu 27.04.2022 opublikowany został OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2022 przygotowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl.
 Włocławskie licea uplasowały się następująco:
 Liceum Ziemi Kujawskiej - 137 miejsce w Polsce
 Liceum Marii Konopnickiej - 395 miejsce w Polsce
 ZSK im. Jana Długosza - 592 miejsce w Polsce
 Liceum Mikołaja Kopernika - 1243 miejsce w Polsce

Czytaj całość
 
UWAGA MATURZYŚCI ZDAJĄCY INFORMATYKĘ!
16.05.2022.
Sprawdzanie komputerów przed piątkowym egzaminem maturalnym z informatyki odbędzie się w najbliższy czwartek 19 maja 2022r. o godzinie 12.35. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie do sal 209 i 210.
 
ADAM BUŁAWA LAUREATEM OLIMPIADY O DIAMENTOWY INDEKS AGH!!!
14.05.2022.
Adam Buława, uczeń klasy 3f został laureatem III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w zakresie geografii. Daje to Adamowi przyjęcie z pominięciem warunków rekrutacji na dowolny kierunek studiów I stopnia Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.  Zawody etapu centralnego olimpiady odbyły się 23 kwietnia 2022r. w Krakowie. Laureat III stopnia oznacza, że Adam uzyskał wynik powyżej 70%.
Opiekunem Ucznia była p. Grażyna Martynowicz.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, już na kolejnej ścieżce kształcenia. 

 
Wycieczka do Torunia
13.05.2022.
10 maja 2022 roku uczniowie klasy 2C i 2D pod opieką Pani Joanny Kozickiej i Pani Ewy Bieniek uczestniczyli w edukacyjnym wyjeździe do Torunia. W programie wycieczki było zwiedzanie ogrodu zoobotanicznego, udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez pracowników Wydział Chemii UMK oraz udział w pokazach i eksperymentach chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali. Ciekawe zajęcia laboratoryjne, w których tego dnia uczestniczyli uczniowie były doskonałą okazją do powtórki materiału dotyczącego właściwości pierwiastków chemicznych. Różnorodność zajęć i słoneczna pogoda zagwarantowały uczniom udany inny dzień szkolny.
 
SPOŁ-PRAWY NA WYSTAWIE "HISTORIA BIBLII"
13.05.2022.
 11 maja 2022r. klasy 1E i 2 E wraz z panem Witoldem Krzeszewskim zwiedziły wystawę w CK Browar B "Historia Biblii". Uczniowie mogli obejrzeć, dotknąć i przeczytać takie przukłady Biblii, jak Septuaginta czy Wulgata. Nie zabrakło także najstarszych, polskich przekładów Biblii takich jak Biblia Brzeska, czy najsłynniejszy polski przekład ks.Jakuba Wujka. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się przekłady góralski i kaszubski.
 
Dyktando z okazji 120-lecia oddania do użytku gmachu I L.O. im. Ziemi Kujawskiej
11.05.2022.
We wtorek 10 maja 2022 r. w auli LZK odbyło się dyktando zorganizowane z okazji 120-lecia oddania do użytku gmachu szkoły przy ulicy Mickiewicz 6. Tekst opowiadający o historii i dniu dzisiejszym LZK oraz służący promocji liceum pisało trzydzieścioro dwoje uczniów klas siódmych i ósmych z Włocławka i okolic.
Zmagania ortograficzne uświetniła grą na klarnecie Natalia Sienkiewicz z klasy IIE, a na fortepianie Gabriela Wasieleska z klasy IIA.
Wyniki dyktanda poznamy w ciągu dwóch tygodni. Wówczas odbędzie się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów naszym mistrzom ortografii, w przyszłości być może uczniom LZK.


 
Akcja "Plecaczek"dla ukraińskich dzieci
04.05.2022.
Nasi uczniowie pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego w LZK, Pani Martyny Dobrosielskiej przygotowali ponad 40 plecaków, w których znalazły się: kolorowanka, kredki, woda mineralna, soczek, mus, słodycze oraz chusteczki. Plecaki lub ich zawartość można było przynosić na lekcje wychowania fizycznego, a dziś zostały dostarczone do Domu Dziecka przy ulicy Żytniej jako mała świąteczna niespodzianka od LZK. Wszystkim biorącym udział w tej akcji serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!
 
SUKCES JUSTYNY ZYGADŁO - NASZEJ WOLONTARIUSZKI
04.05.2022.
 Komisja konkursowa lokalnej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” przyznała Justynie Zygadło z klasy III F tytuł Najwspanialszej i tym samym zakwalifikowała do edycji ogólnopolskiej. W ubiegłym tygodniu Justyna reprezentowała nasze miasto podczas eliminacji ogólnopolskich przed Komisją Konkursową w Warszawie. Gratulujemy naszej Najwspanialszej i życzymy dalszych sukcesów!
 
RAFAŁ WENDROWSKI FINALISTĄ OLIMPIADY WIEDZY HISTORYCZNEJ!!!
04.05.2022.
 Z ogromną radością informujemy, że Rafał WENDROWSKI, uczeń klasy 2 E został finalistą VII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Finał odbył się 12 kwietnia 2022 roku na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Rafał jako jedyny uczeń reprezentował Włocławek.
Opiekunem Rafała był pan prof. Witold Krzeszewski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!
 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI w LZK - projekt ŚWIADOMY KONSUMENT
04.05.2022.
W I liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej w roku szkolnym 2021/22 w ramach Programu Działań Ekologicznych Szkoły był realizowany projekt „Świadomy konsument”, pod kierownictwem nauczyciela biologii Jadwigi Klimek. Jego podsumowanie odbyło się 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi .
Klasy pierwsze przygotowały plakaty i prezentacje przybliżające zagadnienia świadomego i ekologicznego uczestnictwa w rynku żywności, mody, kosmetyków, elektroniki i turystyki. Zagadnienia przedstawiono w sposób wyczerpujący i bardzo ciekawy. W czasie realizacji projektu chcieliśmy także wskazać młodzieży jak rozpoznać techniki manipulacyjne obecne w przekazie medialnym. Pierwszoklasiści przygotowali inscenizacje, w których w zabawny sposób przedstawiono takie zagrożenia.
Na zakończenie naszego spotkanie był przewidziany poczęstunek przygotowany przez klasy pierwsze. Uczniowie mieli przyrządzić zdrową i ekologiczną przekąskę i wywiązali się z tego zadania doskonale. Nie tylko było zdrowo i ekologicznie lecz także bardzo smacznie.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 15 z 1177
lzk


lzk


lzk

Facebook