Wokół Potopu Henryka Sienkiewicza Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.05.2017.
We wtorek 23 maja w LZK odbyły się otwarte zajęcia humanistyczne Wokół ,,Potopu” Henryka Sienkiewicza przeznaczone dla uczniów klas gimnazjum i liceum. Mistrzowska adaptacja filmowa powieści w reżyserii Jerzego Hoffmana stanowiła doskonałą ilustrację do rozważań historycznych na temat potopu szwedzkiego.
Tę część zajęć poprowadził pan profesor Witold Krzeszewski, nauczyciel historii w LZK. Wybrane fragmenty filmu i powieści posłużyły również do przyjrzenia się postaci głównego bohatera, Andrzeja Kmicica, który, jako bohater dynamiczny, stanowi metaforę polskiego losu, a jego kreacja w istotny sposób miała służyć idei „krzepienia serc”. Tę część zajęć poprowadziła pani profesor Romana Wasielewska ucząca w LZK języka polskiego. Holistyczne spojrzenie na powieść Sienkiewicza zakończyły zajęcia z etyki przeprowadzone w klasie I F przez panią profesor Magdalenę Kwiatkowską, nauczyciela języka polskiego i etyki w LZK. Postać Kmicica stanowiła punkt wyjścia do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: kim jestem?
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii na stronie szkoły, a gimnazjalistów do związania swej przyszłości z LZK. Klasy humanistyczne naszej szkoły pozwalają w ciekawy i wartościowy sposób zdobywać wiedzę, rozwijać swoje pasje, odnosić sukcesy w olimpiadach i konkursach oraz planować przyszłość na najlepszych uczelniach. Zapraszamy do LZK!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Facebook