Janek Marciniak IIIb - medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w żeglarstwie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
09.10.2016.
Janek Marciniak z klasy IIIb został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w żeglarstwie w olimpijskiej klasie 49er.
Janek razem ze swoim załogantem Kamilem Koziołem startował w regatach w Górkach Zachodnich. Warunki panujące w Zatoce Gdańskiej były bardzo zmienne, mimo tego Janek z Kamilem nawiązali walkę nawet z olimpijczykami, którzy także brali udział w regatach. W generalnej klasyfikacji (seniorskiej) zajęli 6 miejsce. Janek Marciniak (sternik) i Kamil Kozioł (załoga) żeglują wspólnie od marca tego roku. W ciągu kilku miesięcy osiągnęli wysoki poziom żeglowania na skiffie 49er. W Mistrzostwach Polski Juniorów przegrali tylko z załogą żeglującą od 3 lat. Są członkami kadry narodowej juniorów.Łódź 49er, na której żeglują chłopcy, to australijski skiff o długości 4,9 m,szerokości 2,9 m i wadze 94 kg. Napędzany jest dwoma żaglami podstawowymi (grot i fok) o powierzchni 20 m kw. oraz żaglem dodatkowym czyli genakerem o powierzchni 38 m kw. 49er jest bardzo szybką łodzią, osiąga szybkość kilkudziesięciu km/h/
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

« poprzedni artykuł   następny artykuł »