Drzwi otwarte w Gimnazjum Dwujęzycznym Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
13.04.2016.
8 kwietnia 2016r. Gimnazjum Dwujęzyczne przy Liceum Ziemi Kujawskiej zorganizowało Dzień Otwarty, na który zostali zaproszeni uczniowie szóstych klas szkół podstawowych. Przyszłoroczni gimnazjaliści przybyli ze swoimi rodzicami, by zobaczyć, jak wygląda i funkcjonuje szkoła. Spotkali się z dyrekcją szkoły, uczniami klas gimnazjalnych i nauczycielami.
Dyrektor Szkoły Irena Podłucka  przywitała gości, przedstawiła ofertę edukacyjną i historię szkoły, oraz działające w gimnazjum koła zainteresowań.
O efektach  pracy szkoły kandydaci  przekonali się zwiedzając szkołę i oglądając program artystyczny przygotowany przez utalentowanych uczniów. Goście obejrzeli skecz w języku angielskim na temat uprzejmości na co dzień, przygotowany przez uczniów klasy drugiej gimnazjum pod opieką Magdaleny Józwiak i Ewy Raszkiewicz, nauczycielek języka angielskiego. Występ bardzo się podobał widzom, którzy nagrodzili go gromkimi brawami.
Podczas spotkania w auli odbyło się podsumowanie I edycji konkursu języka angielskiego „Fun with English”. W etapie międzyszkolnym wzięło  udział 52 uczniów,  11  uczestników zostało nagrodzonych za zdobycie miejsca od I-VII dyplomem i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi (tablet, słuchawki stereofoniczne, power banki, pendrive’y, karty Micro SDHC, myszki komputerowe, książki wydawnictw Oxford i Macmillan). Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz notesy i długopisy z logo szkoły. Sponsorami nagród byli: TOYOTA JAWORSKI WŁOCŁAWEK, SENTCOM Andrzej Skiba – akcesoria motocyklowe, DRUKARNIA TK Print, PIZZERIA „13” przy ul. Nowcy oraz wydawnictwa Oxford University Press i Macmillan. Z wynikami konkursu można zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce: Konkurs Fun with English.
Następnie uczniowie gimnazjum oprowadzili gości po szkole. Szóstoklasiści  zwiedzali szkołę i uczestniczyli w różnych zajęciach. Mieli możliwość obejrzenia prezentacji projektów uczniowskich w zakresie zajęć z biologii, geografii, chemii, języka polskiego, języka angielskiego, matematyki i wychowania fizycznego. 
Na zajęciach chemicznych uczniowie zobaczyli ciekawe i pomysłowe doświadczenia. Przekonali się, że chemia nie jest taka straszna, a może być nawet ciekawa. Gimnazjaliści wcielając się w rolę chemicznych magików i prezentując wspomniane sztuczki, wywarli duże wrażenie na młodszych koleżankach i kolegach.
Kandydaci do Gimnazjum Dwujęzycznego mieli możliwość poznania szkoły i jej dorobku, przy tym dobrze się bawili. Dzień Otwarty przeszedł już do historii, ale mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci tych, którzy mieli możliwość w nim uczestniczyć.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »