Gimnazjum Dwujęzyczne
01 września 2014 r. uchwałą Rady Miasta Włocławek zostało uruchomione Gimnazjum Dwujęzyczne przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku. To ważne wydarzenie w życiu szkoły, bowiem po latach wróciło do współistnienia w starych murach przy Mickiewicza 6 gimnazjum i liceum. Szkoły działają w nowo powołanym Zespole Szkół Ogólnokształcących.
 
Klasy dwujęzyczne w naszym Gimnazjum są pierwszymi tego typu we Włocławku.
 
Podstawowym elementem wyróżniającym Gimnazjum Dwujęzyczne jest intensywna nauka języka angielskiego (15 godzin w cyklu trzyletnim), w kontekście dyscyplin nauk przyrodniczych (część treści programowych biologii i chemii są prowadzone w języku angielskim) i matematycznych.
 
Powołanie gimnazjum przy Liceum Ziemi Kujawskiej daje uczniom możliwość sześcioletniej nauki w jednej szkole, zgodnie z najnowszymi założeniami reformy programowej. Sprzyja temu liniowy układ treści nauczania oraz wspólna dla gimnazjum i liceum podstawa programowa. Z uwagi na przykłady dobrej praktyki i kreatywności nauczycieli LZK w rozwijaniu uzdolnień uczniów oraz brak podobnej oferty we Włocławku taki typ szkoły wzbogaca rynek edukacyjny naszego miasta.
 
Gimnazjum powiązane z LZK pozwala zdolnym, ambitnym, chcącym realizować swoje pasje uczniom na wcześniejszy związek z liceum, a tym samym daje im możliwość pełniejszego rozwoju uzdolnień.
Gimnazjum Dwujęzyczne jest szkołą bezobwodową, a więc o przyjęcie do niej mogą się starać wszyscy absolwenci szkół podstawowych bez względu na miejsce zamieszkania.

 

Facebook