Fundacja DKMS Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
21.11.2022.
LZKowicze mają wielkie serca, chętnie pomagają innym i to nie zmienia się po ukończeniu szkoły! Przeczytajcie kilka słów od naszego absolwenta Bogumiła Jasińskiego, matura 2018:
„Około rok temu zostałem potencjalnym dawcą szpiku kostnego, a stało się to zupełnie przypadkiem, gdyż zostałem zachęcony przez mojego współlokatora Błażeja Krzywickiego, również absolwenta LZK. Już po 4 miesiącach otrzymałem telefon z Fundacji DKMS, że mój bliźniak genetyczny jest w potrzebie. Na zdjęciach widzicie proces pobierania komórek macierzystych przeznaczonych dla osoby chorującej na nowotwór krwi. Fotografie zostały zrobione w Centrum Medycznym w Warszawie i ukazują ostatni etap "przeszczepu" szpiku kostnego, polegający na trzykrotnym przetoczeniu krwi i odfiltrowaniu z niej życiodajnych dla Biorcy komórek. Oprócz niewielkiej ilości poświęconego czasu, nic mnie to nie kosztowało, a pojawiła się nadzieja dla chorego na powrót do zdrowia.
Z całego serca zachęcam wszystkich dorosłych uczniów i pracowników LZK do pozostania potencjalnymi dawcami szpiku, im więcej LZKowiczów w bazie, tym lepiej dla świata.
Szczegółowe informacje znajdziecie tu: 
https://www.dkms.pl/
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
lzk


lzk


lzk

Facebook