Sukcesy w Olimpiadzie Teologii Katolickiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
10.03.2022.
W dniu 09 marca 2022 roku na terenie diecezji włocławskiej odbyły się zawody II stopnia (etap diecezjalny) XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych pod hasłem „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Etap ten został przeprowadzony w ZSK im. Ks. Jana Długosza we Włocławku. Organizatorem tego etapu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Włocławskiej. Do tego etapu z I Ogólnokształcącego Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku awansowali trzej uczniowie: Martyna Kumor (klasa 3g), Stanisław Kołodziejczak (klasa Ie) oraz Marta Becker (klasa IIe). Są to uczniowie ks Łukasza Dzikiewicza i p.Sebastiana Czyżniaka. 
Zawody po wcześniejszej rejestracji uczestników rozpoczęły się o godzinie 11.00. Wzięło w nich udział 40 przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z terenu diecezji włocławskiej.  Do III stopnia zawodów (etap ogólnopolski) ze względu na sytuację epidemiologiczną i związane z tym zapisy w regulaminie, mogły awansować tylko dwie osoby z najwyższą liczbą punktów. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Włocławskiej oprócz tytułu dwóch finalistów przyznał jeszcze dziesięć wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i nagrody książkowe.  Miło jest nam poinformować, że wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę zostali wyróżnieni, a Stanisław Kołodziejczak zdobył pierwsze miejsce  w etapie diecezjalnym XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Stanisław będzie reprezentował diecezję włocławską i I Ogólnokształcące Liceum im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku w zawodach III stopnia (etap ogólnopolski), które odbędą się w Płocku w dniach od 31 marca do 02 kwietnia 2022 roku. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy wiedzy i osiągnięć, a Stanisławowi życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
lzk


lzk


lzk

Facebook