Pomóżmy uchodźcom z Ukrainy! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
26.02.2022.
Koleżanki i Koledzy!

Każdy sposób, aby pomóc jest dobry. Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, społeczność LZK i innych szkół Włocławka o przyłączenie się do inicjatywy naszego absolwenta Filipa Tumińskiego.
Filip pomaga potrzebującym od zawsze. Od dłuższego czasu współpracuje z Fundacją Sióstr św. Dominika („Dom Chłopaków” w Broniszewicach).
W piątek 25 lutego 2022 r. Filip razem z siostrami dominikankami, które po polskiej i ukraińskiej stronie prowadzą akcję humanitarną, był z transportem żywności przy granicy polsko-ukraińskiej. Od Filipa wiemy, że do ośrodka na ziemi sandomierskiej zmierzają dzieci z domu dziecka w Charkowie oraz rodziny z dziećmi.

Prosimy o zbiórkę artykułów spożywczych takich jak kasza, ryż, mąka, olej, które można będzie wykorzystać w ośrodku, by przygotować posiłki. Ewentualne nadwyżki zostaną przekazane na Ukrainę. W następnych tygodniach postaramy się zorganizować zbiórkę tego, co może być potrzebne małym podopiecznym.

Prosimy o przynoszenie darów w najbliższym tygodniu do sali nr 103 w LZK ( do pani pedagog Joanny Drzewieckiej). Bardziej szczegółowych informacji udziela pani dyrektor Małgorzata Bisaga i pani Romana Wasielewska (sala nr 2).

„Sława Ukrainie !” i podziękowania dla wszystkich, którzy przyłączą się do naszej inicjatywy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
lzk


lzk


lzk

Facebook