Nagrody za "Lek zwany wsparciem" Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
29.05.2019.
W dniu 28 maja 2019 gościliśmy w szkole przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włocławku, którzy uhonorowali nasze dwie uczennice za udział w finale „Międzywojewódzkiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV” w Gdyni. Julia Szczepańska z klasy I f i Nadia Al Hosam z klasy I d otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk kierownika Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, pani Ewy Karbowskiej. Film, który brał udział w konkursie nosi tytuł "Lek zwany wsparciem" .
Film można obejrzeć tutaj.

Przedsięwzięcie jest  projektem cyklicznym realizowanym dotychczas przez Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.W bieżącej edycji konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Celem konkursu było przekazanie informacji dotyczących zasad profilaktyki HIV/AIDS, promowanie odpowiedzialności za własne życie i zdrowie oraz szacunku wobec siebie i innych, integrowanie środowisk szkolnych i inspirowanie ich do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez kontakt ze sztuką i aktywność artystyczną.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie nakręcenie (max 5 min) filmu wg wskazań zawartych w regulaminie. Uczestnicy z terenu województwa Kujawsko-Pomorskiego przekazali prace konkursowe do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Facebook