Warsztaty naukowe w Toruniu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.03.2019.
W sobotę 16 marca 2019 roku 26- osobowa grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach naukowych w ramach projektu Region Nauk Ścisłych II – edukacja przyszłości. Zajęcia odbyły się w Centrum Nowoczesności Młynie Wiedzy w Toruniu. Młodzież miała możliwość przeprowadzania doświadczeń w pracowni biologiczno – chemicznej i fizycznej. 
Obejrzeli także wystawę pt. O obrotach, gdzie pokazano praktyczne zastosowanie ruchu obrotowego Ziemi oraz zjawiska z nim związane, w tym dominującego w Centrum eksponatu czyli Wahadła Foucaulta. Część wystawy zawierała stanowiska związane z zastosowaniem koła i wybranych maszyn prostych oraz elementy multimedialne.
Zajęcia bardzo zainteresowały naszych uczniów i z całą pewnością zachęcą do dalszego poszerzania swojej wiedzy w tych kierunkach. Opiekunkami wyjazdu były: p. Joanna Kozicka i p. Grażyna Martynowicz.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Facebook